Strach pacjenta i postawa lekarza

Wizyta u lekarza to zawsze spory stres. Strach przed diagnozą, stres związany z koniecznością opowiadania o swoich osobistych sprawach. Dla nikogo nie jest to łatwe. Trzeba jednak pokonać swoje obawy i udać się do gabinetu, aby odzyskać zdrowie.

Pacjent w gabinecie

Każdy pacjent powinien być traktowany z szacunkiem i godnością. Niestety, brak czasu nie sprzyja budowaniu relacji między lekarzem a pacjentem. Jeśli lekarz może poświęcić pacjentowi zaledwie kilka minut, trudno mówić o rzetelnie przeprowadzonym wywiadzie i dobrze postawionej diagnozie. Nie ma czasu na spokojną rozmowę. Pacjent musi poczuć zaufanie do lekarza, aby się otworzyć i szczerze powiedzieć o wszystkich swoich problemach. To szczególnie istotne na przykład u ginekologa lub psychiatry.

Alternatywa dla standardowych nici

W medycynie ciągle stosuje się coraz bardziej nowoczesne rozwiązania. Wszystko po to, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Lekarzom zależy, by pacjent jak najszybciej wrócił do dawnej sprawności fizycznej. Ciało i psychika muszą powrócić do stanu sprzed choroby. W tym celu stosuje się szwy rozpuszczalne jako alternatywę dla standardowych nici. Oczywiście pacjent powinien zgłosić do lekarza na kontrolę po zabiegu, jednak nie musi zgłaszać się na dość nieprzyjemny zabieg usuwania szwów. Zamiast tego stosowane są Szwy wchłanialne, które, jak sama nazwa wskazuje, same się wchłaniają. Nie trzeba ich usuwać. Jest to o wiele bardziej komfortowe dla pacjenta. Po jakim czasie szwy się wchłaniają? Nie ma tutaj reguły. Może być to kilka dni, a może być nawet kilkanaście tygodni, w zależności od tego, jak rozległy był zabieg, jak duża była rana. Każdy pacjent jest przecież inny. Niektórzy szybko reagują na leki, inni wolniej.

Urządzenia diagnostyczne

Kluczem do sukcesu w medycynie jest postawienie właściwej diagnozy i podanie pacjentowi właściwych leków. W postawieniu diagnozy na pewno pomagają różne urządzenia, diagnostyka obrazowa. RTG, USG, tomografia, rezonans. Każdy z tych sprzętów ma inne zadanie i znakomicie się one uzupełniają. Każdy lekarz powinien kierować pacjenta na badania obrazowe w razie jakichkolwiek wątpliwości. Nici chirurgiczne rozpuszczalne stanowią znakomitą alternatywę dla nici tradycyjnych. Interesujące, jak rozwinie się medycyna w przyszłości, co będzie stanowić alternatywę dla nici rozpuszczalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *