Jakie mogą być pomysły na malowanie ścian?

Pomysły na malowanie ścian mogą być różne. Wszystko zależy od pomysłowości malarza, od jego gustów i preferencji. Ściany mogą być pomalowane jednym kolorem, albo kilkoma, w różne wzory. Możliwości są nieograniczone.

Jak dobrać kolory?

Kolory można dobierać intuicyjnie, albo kierować się wskazówkami, których nie brak w specjalistycznych pismach dotyczących dekoracji wnętrz i w internecie. Można również ściągnąć specjalne aplikacje, które pomogą stworzyć własną paletę barw, pokazują również ciekawe połączenia kolorów i podpowiadają jak ożywić przestrzeń.

Pomysły na malowanie ścian – efekt ombre

Jednym z najnowszych trendów dotyczących malowania ścian jest efekt ombre. Są to kolory, które przenikają się, a efekt osiągnięty w ten sposób przypomina akwarelę. Ten pomysł na malowanie ścian sprawdza się doskonale w pokojach dziecięcych czy w sypialniach. Ombre na ścianie wygląda bardzo efektownie, dlatego musi być zastosowany delikatnie, bez przesady.

Jakie są jeszcze pomysły na malowanie ścian?

Sprawdzonym sposobem na wykończenie ścian są poziome i pionowe pasy, które mogą być rozmieszczone systematycznie, albo w nieregularnych odstępach.Na ścianach świetnie wyglądać będą także wszelkie wzory geograficzne, takie jak romby, trójkąty i kwadraty. Są to obecnie najmodniejsze trendy jeśli chodzi o malowanie ścian. Każda z poszczególnych figur może być rozdzielona konturem, może do siebie przylegać lub nakładać się na siebie.

Doskonałym pomysłem na pomalowanie ściany może być również użycie gotowych szablonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *