Jak bezpiecznie kupić działkę pod inwestycję?

Kupno działki pod inwestycje może przynieść niemałe pieniądze. Oczywiście tym, którzy potrafią to zrobić. Konieczny jest odpowiedni kapitał, który można pozyskać na przykład z banku. Ważne jest też pamiętanie, że każdą działkę, w którą inwestujemy należy odpowiednio sprawdzić. O czym nigdy nie można zapomnieć?

Sprawdzenie księgi wieczystej

Każda nieruchomość musi mieć swojego właściciela. Czasami jednak sytuacja prawa Działki pod inwestycje nie jest jasna. Swoje prawa mogą na przykład zgłaszać osoby trzecie, a sprawa może znajdować się w sądzie. Dlatego też dla bezpieczeństwa zawsze należy dokładnie sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, w której znaleźć można wszelkie, ważne informacje na jej temat. Dołączenie wypisu z księgi wieczystej do dokumentacji nieruchomości może podnieść jej wartość w oczach potencjalnego kupca.

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego jest taki ważny?

Nieodzowne jest też sprawdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wypis i wyrys z niego można uzyskać w lokalnym urzędzie gminy albo urzędzie miasta. Informacje w nim zawarte pozwalają uniknąć sytuacji, w której zrealizowanie jakiejś inwestycji nie będzie możliwe z powodu niezgodności z planem.

Czy kupno działki się opłaci?

Ostatnim pytaniem, które warto sobie zadać jest to, czy kupno działki pod inwestycję się na pewno opłaci. Aby na nie odpowiedzieć, konieczna jest wiedza na temat tego, czego właściwie poszukują inwestorzy. Wymaga to sporego obeznania, ale czasem może pozwolić podnieść zysk ze sprzedaży nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *