Czym się kierować podczas wyboru podłogi do domu?

O czym warto pamiętać wykańczając nowy dom? Przede wszystkim oczywiste jest, że podłoga będzie znacznie intensywniej eksploatowana niż np. ściany. Ponadto ich wygląd mocno wpływa na całą aranżację domu. W kwestii podłóg nie może być miejsca na kompromisy. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, jej wygląd będzie modny i wpisze się w całą aranżację przestrzeni.

Czy podłogi domowe powinny być takie same w całym domu?

Z pewnością wykończenie wszystkich powierzchni w domu byłoby znacznie prostsze, gdybyśmy zastosowali jeden typ podłóg. Jeśli chodzi o design można to uznać za dobry pomysł, ale jeśli popatrzymy na to z punktu widzenia praktyczności, to raczej nie jest to najlepsze rozwiązanie. Spójrzmy na wykończenie łazienki lub kuchni. Są to pomieszczenia, gdzie idealnym wyborem będą podłogi twarde, zarówno wodoodporne, jak i łatwe w czyszczeniu. Jednak patrząc z perspektywy sypialni, pokoju dziennego czy pokoju dziecięcego, wykończenie powinno być bardziej przytulne i „ciepłe”. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup Podłogi domowe, warto wcześniej zastanowić się nad ich rozmieszczeniem i uwzględnić zarówno aspekt praktyczności, jak i estetyki.

Można połączyć w jeden ciąg przedpokój, salon i korytarze, ale równie dobrym pomysłem będzie oddzielenie każdego wnętrza, jeśli salon, sypialnia oraz kuchnia tworzą jedno duże pomieszczenie.

Design, czyli wybór podłogi do domu według najnowszych trendów

Czy podążanie ślepo za trendami jest wskazane? Czasami wydaje się, że tak. Jednakże dobrze jest stworzyć własne pomysły. Aranżacja wnętrz to ciekawe zajęcie i może się okazać, że potrafimy samodzielnie i modnie wykończyć podłogę.

Posiłkując się jednak najnowszymi trendami, wyróżnić możemy podłogi o wzorze postarzanego drewna. Przede wszystkim dodają wnętrzom vintage’owego wyrazu. Wspaniale komponują się ze stylem prowansalskim oraz retro.

Panele winylowe to zaś nowoczesne rozwiązanie, łączące zalety laminatów i ceramiki. Szeroki wybór wzorów pozwala dopasować je do wnętrz skandynawskich.

Dobrym wyborem podłogi do domu jest podłoga awangardowa. Jest ona najczęściej układana „po skosie”, a także w dość nieszablonowych kształtach. Dzięki ich zastosowaniu możemy przełamać schematy i wprowadzić powiew świeżości.

Wybierając podłogę do własnego domu, warto unikać zbyt intensywnych wzorów, aby nie drażnić wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *