Przeszczep włosów i jego efekt

Efekt przeszczepu włosów będzie zależeć w pewnym stopniu od metody, jaką się zastosuje podczas wykonywania zabiegu. Rezultaty przeszczepu włosów nie zawsze są takie same u każdego pacjenta. Pomimo tego, że zdjęcia przeszczepu włosów pokazują zwykle bujną fryzurę po zabiegu, trzeba wziąć pod uwagę zalecenia lekarza, a także to, że rezultaty nie są widoczne zaraz po przeprowadzaniu implantacji.

Jakie są metody przeszczepu włosów?

Jest kilka metod, jakimi można przeszczepić włosy. Jedne są bardziej inwazyjne, inne mniej. Do najbardziej ingerujących w skórę głowy metod przeszczepu włosów można zaliczyć metodę FUT/strip. Polega ona na wycięciu paska owłosionej skóry, który następnie tnie się na mniejsze części z mieszkami włosowymi, by je wszczepić we wcześniej przygotowane obszary łysiny. Po zabiegu pozostaje 1-3 milimetrowa blizna w miejscu, z którego mieszki włosowe zostały pobrane.

Zupełnie inaczej przebiega zabieg, kiedy stosuje się metodę FUE. Ze względu na to, że mieszki włosowe pobiera się za pomocą urządzenia, jest to operacja mało inwazyjna. Niemniej po zabiegu pozostają małe blizny, jednak są one niewidoczne dla ludzkiego oka. Bardzo podobnie wygląda zabieg przeprowadzony metodą BHT, który różni się jedynie tym, że mieszki włosowe są pobierane z innego owłosionego miejsca na ciele, niż głowa.

Z kolei metoda S.A.F.E.R. (ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) pozwala wydobyć mieszki włosowe za pomocą podciśnienia. Dzięki temu zabieg jest najmniej inwazyjny, jeśli porówna się wszystkie dostępne metody przeszczepu włosów. Rezultaty przeszczepu włosów będą zadowalające, gdyż mieszki włosowe nie zostaną uszkodzone podczas ich pobierania.

Efekt przeszczepu włosów – zalecenia lekarza

Efekt przeszczepu włosów nie jest widoczny natychmiast po przeprowadzeniu implantacji. Pierwsze dni po zabiegu mogą być dla pacjenta trudne ze względu na utrzymujące się zasinienie i obrzęk pojawiające się w miejscu wykonania operacji. By znacznie skrócić czas występowania takich efektów, lekarz zwykle przepisuje antybiotyk, a także zaleca wykonanie zimnego okładu, a w ostateczności również środki przeciwbólowe. Pacjent powinien również unikać wysiłku przez dwa tygodnie po zabiegu, a przez dwa miesiące chronić głowę przed słońcem.

Rezultaty przeszczepu włosów – kiedy są widoczne?

Spoglądając na zdjęcia przeszczepu włosów, można dojść do wniosku, że rezultaty przeszczepu włosów są widoczne natychmiast. Jednak w praktyce jest inaczej – pierwsze efekty da się zauważyć po dwóch tygodniach od przeprowadzonego zabiegu, a pełny rezultat będzie widoczny po trzech miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *