Alkohol w wiadomej ilości

Picie alkoholu jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form umilania spotkań towarzyskich w Polsce. Czasami ma formę symbolicznej lampki wina lub kieliszka likieru, częściej jednak spożywany jest w znaczniejszych ilościach. Wraz z jego spożyciem pojawia się jednakże problem – czy wypita ilość alkoholu pozwala na kierowanie autem. Podobny problem pojawia się także po upływie nawet sporej ilości czasu od zakończenia jego picia – w kilka godzin później lub nawet następnego dnia po spożyciu stężenie alkoholu we krwi może być na tyle duże, że kierowanie w takim stanie będzie złamaniem prawa.

Przed jazdą lepiej sprawdzić

Z tego też powodu każdy, kto pił alkohol powinien przed chwyceniem za kierownicę sprawdzić jego zawartość we krwi. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na udaniu się na najbliższy posterunek Policji w celu skorzystania z ogólnodostępnego alkomatu stacjonarnego. Jest to opcja całkowicie darmowa i skuteczna, bowiem alkomaty tego typu oparte są o technologię stosowaną w alkomatach używanych przez wydziały ruchu drogowego Policji.

Druga jest o wiele wygodniejsza i polega na kupnie własnego alkomatu, który można np. wozić zawsze ze sobą w samochodzie. Oferujące tego typu alkomaty sklepy dość szczegółowo opisują ich właściwości. Co więcej dostępny asortyment tego typu produktów pozwala na wybór modelu z kilku półek cenowych, odpowiadających możliwościom nabywczym danej osoby.

Wygoda korzystania z własnego alkomatu

Gdy została podjęta decyzja co do zakupu alkomatu sklepy internetowe należy brać pod uwagę jako potencjalne pierwsze miejsce ich zakupu. Oglądając konkretny alkomat sklep daje zazwyczaj klientom możliwość zapoznania się z dokładną charakterystyką danego produktu. Dzięki temu klient wie, czego może się spodziewać po danym urządzeniu oraz jaki jest przewidywany przez producenta margines błędu badanego stężenia alkoholu.

Warto zauważyć, że koszt zakupu alkomatu nie jest szczególnie wygórowany, a korzyści wynikające z jego posiadania są nie do przecenienia. Tym bardziej, że oferujące alkomaty sklepy niejednokrotnie stosują promocyjne ceny, zachęcające do zakupu, a także darmową przesyłką, jeszcze bardziej obniżająca koszty. Każdy alkomat sklepy obejmują gwarancją, co pozwala na jego naprawę w sytuacji awarii. Bez względu na wybrany model posiadanie własnego alkomatu daje jednakże pewność, że kierowca nie wsiądzie lekkomyślnie za kierownicę, narażając się w ten sposób na sankcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *