Weekend w górach? Wybierz Ustroń

Choć sezon wakacyjny już za nami, nie oznacza to, że na podróżowanie i wypoczynek poza domem musimy czekać cały rok. Weekendowe wypady w góry po tygodniu pracy to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków, dzięki czemu nowy tydzień rozpoczniemy pełni energii. Polecanym miejscem na takie wyjazdy jest Ustroń, który oferuje nie tylko piękne krajobrazy i trasy piesze, ale również pozwala nacieszyć się świeżym i czystym powietrzem, którego tak brakuje w mieście.

Ustroń – najpopularniejsze atrakcje

Leżąca na północy Beskidu Śląskiego miejscowość oferuje turystom szereg atrakcji. Miłośnicy wycieczek górskich z pewnością docenią możliwość wejścia na Równicę i Czantorię, natomiast osoby gustujące w sportach wodnych ucieszy opcja pływania kajakiem po stawie. Dla dzieci również znajdzie się kilka atrakcji, jak na przykład park linowy czy liczne place zabaw.

Zimą główną atrakcją są trasy narciarskie i snowboardowe. Największy wyciąg znajduje się na Wielkiej Czantorii, natomiast mniejsze ośrodki to Polanica i Poniwca.

Nocleg, czyli apartamenty i pensjonaty Ustroń

W miejscowości i okolicach znajdziemy wiele miejsc do spania o każdej porze roku. Apartamenty Ustroń oferują klientom bogatą ofertę nie tylko noclegów, ale również zabiegów kosmetycznych i SPA. Po całodziennej aktywności taki leczniczy masaż czy kąpiel w jacuzzi to doskonały sposób na rozluźnienie zmęczonych mięśni. Poszukiwania noclegu nie warto jednak zostawiać na ostatnią chwilę, bowiem możemy być zaskoczeni pełnym obłożeniem pensjonatów w Ustroniu. Decydując się na wynajem apartamentów dla rodziny sprawdźmy wcześniej, jaki standard one oferują. W przypadku, gdy jedziemy z niemowlakiem, warto upewnić się, że na miejscu będziemy mieć możliwość wypożyczenia wanienki czy łóżeczka dla malucha.

Wynajem apartamentów w Ustroniu

Pensjonaty i apartamenty Ustroń oferuje niemal w każdej lokalizacji, więc bez względu na to, która część miejscowości nas najbardziej interesuje, nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem lokum na noc.

Ustrońska kuchnia

Zarówno apartamenty, jak i większe pensjonaty ustroń poleca jako miejsca, gdzie będziemy mogli skosztować miejscowej kuchni góralskiej. Szczególnie warte uwagi są gałuszki, czyli gotowane kluski, a także niesamowicie aromatyczna golonka oraz żywiecka kwaśnica. Warto również spróbować placków z tarcizny, czyli z tartych ziemniaków bądź poleśniki, czyli placki ziemniaczane koniecznie podawane ze skwarkami i kwaśną śmietaną.

Weekend w Ustroniu to gwarancja wypoczynku i świetnej zabawy dla całej rodziny. Korzystajmy więc z uroków tego atrakcyjnego miejsca i cieszmy się bliskością natury tak często, jak tylko możemy, bo nie ma nic lepszego dla naszego ciała i ducha, jak odpoczynek z przyrodą w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *