Panel genetyczny dla każdego

W dzisiejszych czasach wiedza na temat genetyki pozwala przygotować się na wiele sytuacji życiowych. Wśród nich jest poczęcie dziecka, które dla wybranych par może być bardzo trudną decyzją. Zatem przed planowaniem ciąży warto zebrać jak najwięcej informacji i wykonać badania genetyczne.

Jakie badania genetyczne warto wykonać?

Jeżeli w rodzinie występują choroby genetyczne to jeszcze przed staraniem się o dziecko warto sprawdzić swój profil genetyczny. Wiele z dostępnych badań genetycznych oferuje możliwość oszacowania prawdopodobieństwa z jakim dana para może począć dziecko, które będzie cierpiało z powodu chorób genetycznych.

Panel Preconception to badanie genetyczne, które jest jednym z najlepszych jakie są dostępne na rynku. Jego wyniki pozwalają stwierdzić czy dana para powinna rozważać naturalne poczęcie czy też zdecydować się na zapłodnienie in vitro.

Co bada panel Preconception?

Panel Preconception sprawdza profil genetyczny pary pod kątem genów związanych z chorobami takimi jak mukowiscydoza czy też fenyloketonuria. W swoim najszerszych wariancie bada 129 genów, skojarzonych z różnego rodzaju wadami genetycznymi.

Jako że panel Preconception to badanie nieinwazyjne to nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Zapewni dużo informacji dla każdej pary, ale także dla ich krewnych.

Gdzie można wykonać panel Preconception?

Panel genetyczny Preconception oferowany jest w Laboratorium Genetycznym Gyncentrum. Jego cena zależy od wariantu badania jaki ktoś wykupi. Wydatek ten jest jednak niewielki, zwłaszcza gdy porówna się go z cenami innych paneli genetycznych na rynku.

Cennym źródłem informacji jest strona www.gyncentrum.pl/panel-preconception, który oferuje wiele szczegółów na temat panelu. Po zapoznaniu się z jej zawartością każdy na pewno będzie wiedział, że jest to badanie warte swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *