Poznaj skuteczne zabiegi eliminujące tkankę tłuszczową

Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie jest prosta. Podejmując ją, możemy dziś jednak liczyć na duże wsparcie. W tym kontekście zwraca się uwagę nie tylko na dietę i aktywność fizyczną, ale i na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Które z nich są najskuteczniejsze?

Lipoliza bez tajemnic

Listę zabiegów, których wykonanie warto rozważyć chcąc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwykle otwiera lipoliza. Ta może być przeprowadzana na kilka sposobów. W zależności od tego, na jaką technikę jej wykonania zdecydujemy się, możemy mówić o niej jako o zabiegu nieinwazyjnym albo małoinwazyjnym. Za każdym razem cel lipolizy jest jednak ten sam – mamy do czynienia z zabiegiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie pozbyć się z wybranych części ciała tkanki tłuszczowej. Lipoliza nie jest promowana jako sposób na odchudzanie. Nie zaleca się jej również tym pacjentom, którzy borykają się ze znaczną nadwagą. Mówiąc o jej zaletach podkreśla się przede wszystkim to, że jest wsparciem dla klasycznego odchudzania się.

Kriolipoliza i jej specyfika

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, o których możemy przeczytać na stronie https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/ jest kriolipoliza definiowana jako zaprogramowana w odpowiedni sposób ekspozycja tkanki tłuszczowej na zimno. W trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa jest poddawana selektywnym uszkodzeniom, choć wypada podkreślić, że nie wiąże się to z ryzykiem dla tkanek, które ją otaczają. Już po zakończeniu chłodzenia dochodzi do wydalania martwych komórek. Co warte podkreślenia, ma to miejsce w naturalnych procesach fizjologicznych.

Kriolipoliza jest zabiegiem, który nie wymaga aplikowania pacjentowi środków znieczulających. Decydując się na jego wykonanie należy jednak liczyć się z tym, że będzie to zabieg czasochłonny. W solidnym gabinecie pacjent może liczyć nie tylko na odpowiednio dobrane podciśnienie, ale i na membranę, która zabezpiecza skórę przed ryzykiem doprowadzenia do odmrożenia. Na uwagę zasługują także same aplikatory. Te dobierane są tak, aby możliwe stało się dopasowanie ich do różnych obszarów ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *