Na co działa hibiskus?

W ostatnim czasie można zauważyć wyraźne zwiększone zainteresowanie ziołolecznictwem. Właściwości mięty, rumianku czy melisy większości osób są już dobrze znane, ale mało kto ma pojęcie o tym, jak wspaniale na organizm działa hibiskus. Do tej pory pełniący dekoracyjną funkcję w ogrodach dziś przemienia się w substancję, która jest w stanie doskonale zadbać o zdrowie.

Hibiskus właściwości prozdrowotne

One są w nim jednak najważniejsze. Uwzględniają bowiem wiele prozdrowotnych działań, takich jak działanie antybakteryjne, zwalczanie wolnych rodników (działanie przeciwutleniające) oraz usuwanie stanów zapalnych. Ponadto hibiskus ma zdolność do obniżania nadmiernie wysokiego ciśnienia krwi oraz usuwania z niej złego cholesterolu i obniżania jego poziomu.

Hibiskus pozostałe właściwości

Jak jednak wiadomo – zdrowie to nie tylko brak chorób, ale też i chociażby prawidłowa masa ciała, w której osiągnięciu suplementy z hibiskusem na pewno także pomogą. Niektóre badania pokazały, że to właśnie ta roślina, a zwłaszcza jej ekstrakt, sprzyja utracie wagi. Z uwagi na występujące w hibiskusie witaminy, polifenole, flawonoidy i kwasy organiczne podczas suplementacji tego produktu można odczuć wyraźny wzrost energii do życia, napływ sił witalnych i motywacji oraz ogólną poprawę samopoczucia.

Jak go zażywać?

Hibiskus właściwości mogą być czerpane z trzech różnych produktów – herbatek, proszku bądź ekstraktu. Chcąc przygotować roślinny napar, należy umieścić łyżeczkę suszu w szklance i zalać ją wodą o temperaturze wynoszącej od 90 do 95 stopni C (nie może to być wrzątek). Napar należy zaparzać pod przykryciem przez dziesięć minut, a potem przecedzić go i wypić. Hibiskus świetnie smakuje też na zimno. Latem taką herbatkę wystarczy ostudzić, a następnie uzupełnić kostkami lodu i plasterkami cytryny bądź pomarańczy.

Kto nie powinien tego robić?

Każdy chciałby skorzystać z właściwości hibiskusa, ale nie każdemu wolno to robić. Roślina ta może okazać się szkodliwa dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Jeżeli chcą one zacząć przyjmować hibiskus, powinny najpierw porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem i z nim to skonsultować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *