Worki foliowe do pakowania – niezastąpione w tych branżach!

Worki wykonane z folii to opakowania o wszechstronnym zastosowaniu. W jakich branżach są niezastąpione? Oto 3 obszary, w których wykorzystywane są one najczęściej!

Worki foliowe dla branży spożywczej

Najczęściej Worki foliowe do pakowania wykorzystywane są w branży spożywczej. Są wytrzymałe, zapewniają skuteczną ochronę dla produktów spożywczych przed czynnikami jak zanieczyszczenia oraz wilgoć. Pozwalają również na ich atrakcyjną prezentację.

Woreczki foliowe spożywcze powstają z folii polietylenowych (PE), w tym z folii LDPE oraz HDPE. Używane są między innymi do pakowania pieczywa, wyrobów sypkich, owoców, warzyw.

Woreczki foliowe dla branży spożywczej są oferowane w różnych wielkościach, z zakładką i bez zakładki.

W sprzedaży dostępne są też woreczki foliowe spożywcze przeznaczone do pakowania ręcznego i do używania ich w maszynach pakujących.

Worki foliowe dla branży odzieżowej

Z worków foliowych do pakowania często korzysta również branża odzieżowa. Stosowane są one jako worki foliowe do pakowania odzieży oraz akcesoriów. Chronią przed zabrudzeniem, które może pojawić się na skutek transportu i przechowywania.

W sprzedaży dostępne są worki foliowe do pakowania odzieży w różnych wariantach, w tym worki foliowe ze skośnymi bokami i otworem na wieszak, które umożliwiają łatwe powieszenie ubrań na wieszakach. Stosowane są również worki foliowe do pakowania złożonych ubrań, które mogą być wyposażone we wbudowany wieszak.

Łatwe zamykanie worków umożliwia pasek klejący, który skutecznie chroni zawartość. Można również korzystać z worków foliowych do pakowania odzieży z zamknięciem strunowym.

Worki foliowe dla przemysłu

Bardzo często worki foliowe do pakowania są też używane w przemyśle. Zapewniają skuteczną ochronę i pomagają w transporcie różnych surowców, między innymi opału, trocin, soli drogowej, a także gotowych produktów jak części mechaniczne, elektroniczne.

Najlepiej sprawdzają się wtedy worki z folii LDPE, które wyróżniają się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia. Są one dostępne w różnych wielkościach i pozwalają na pakowanie ciężarów wynoszących nawet 25 kg.

Poza powyższymi branżami worki foliowe sprawdzają się również w innych obszarach, między innymi w branży automotive, zabawkowej, papierniczej, ogrodniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *