Modna i wygodna odzież medyczna – komfort pracy i uśmiech pacjentów

Lekarz czy pielęgniarka kojarzy się często z osobą ubraną w biały, luźny fartuch. Tymczasem klasyczne stroje medyczne coraz częściej odchodzą w zapomnienie, a personel medyczny może wybierać pośród wygodnej, dobrze skrojonej i dopasowanej odzieży o ciekawych wzorach i kolorach.

Wygodna odzież medyczna to większy komfort pracy

Praca służb medycznych jest bardzo odpowiedzialna, dlatego uniform noszony przez pracowników służby zdrowia powinien być wygodny i nie krępować ruchów. Przed jego zakupem warto dokładnie się zmierzyć i wybrać odpowiedni rozmiar i krój. Uniform powinien być dopasowany do sylwetki i delikatnie podkreślać kształty. Zbyt ciasny strój spowoduje dyskomfort podczas wykonywania pracy. Za luźny – zniekształci figurę. Warto też zwrócić uwagę na materiał. Fartuch chirurga założony podczas wielogodzinnej operacji powinien dobrze odprowadzać wilgoć. Dlatego profesjonalne stroje medyczne są wykonywane z miękkiej i przewiewnej bawełny czy poliestru. Ważne jest, aby strój lekarza czy pielęgniarki był plamoodporny, ponieważ mają oni kontakt z płynami.

Kolorowy fartuch wywoła uśmiech i przełamie strach przed lekarzem

Coraz większą popularnością cieszy się odzież medyczna w różnych kolorach. Nudne, białe fartuchy nie są już modne. Obecnie można wybierać wśród różnych kolorów i wzorów. Kolorowy fartuch poprawia nastrój zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów. Lekarz ubrany w barwny strój, na przykład w bluzę ozdobioną wesołym motywem, wzbudzi sympatię pacjenta i wywoła uśmiech. Funkcją wzorzystych i kolorowych strojów jest też przełamanie strachu, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Dzieci często lękają się osoby w białym fartuchu, dlatego wzorzystą odzież szczególnie docenią lekarze pracujący z maluchami.

Modny i stylowy wygląd świadczy o profesjonalizmie medyka

Nienaganny wygląd jest ważny w każdej branży, także w służbie zdrowia. Warto więc poświęcić chwilę na wybór uniformu. Wzorzysty lub gładki, z dekoltem lub bez – każdy medyk może stworzyć niepowtarzalny strój, w którym poczuje się dobrze. Obecnie nawet fartuch chirurga może być modny i stylowy. Lekarz czy pielęgniarka w uniformie o właściwym rozmiarze, dopasowanym do sylwetki będzie wyglądał profesjonalnie i wzbudzi zaufanie pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *