Co warto wiedzieć o drukowaniu na tkaninach?

Print na materiale to idealna promocja swojej firmy. Dzięki odpowiednim nadrukom na koszulkach, bluzach czy też innych materiałowych elementach reklamowych można doskonale wyróżnić swoją firmę na rynku. Pamiętać jednak zawsze trzeba, że nadruki na tkaninach powinny być wyraziste i trwałe. Nic nie powinno wpłynąć na ich wyblaknięcie i nieczytelność.

Rodzaje nadruku na materiałach

Wszystko zaczyna się od projektu. Najpierw trzeba mieć odpowiedni projekt spersonalizowania danych materiałowych gadżetów reklamowych. Gdy będziemy mieć odpowiedni projekt trzeba będzie zdecydować jaki nadruk na materiale okaże się najlepszy i najbardziej opłacalny.Jest kilka sposobów drukowania na tkaninach. najbardziej znany i popularny jest sitodruk, potem termonadruk, a następnie nadruk cyfrowy, flock i haft.

Każda z tych propozycji ma zarówno swoje wady jak i swoje zalety.

Na czym drukować?

Bardzo ważne jest podłoże, na którym będzie się drukowało. Niektóre technologie pozwalają na to, że lepszy jest nadruk na materiale typu poliester, a inne technologie dają lepsze efekty na materiałach typu bawełna naturalna. Dlatego też już podczas projektowania trzeba zawsze uwzględnić technologię, którą będzie się nakładało druk na daną tkaninę.W przeciwnym razie można osiągnąć marne rezultaty lub bardzo dużo przepłacić za drukowanie koszulek czy chust.

Sitodruk, termonadruk, nadruk cyfrowy

Nadruki na tkaninach można zrobić przy użyciu różnego rodzaju technologii. Najbardziej powszechny i najtańszy jest sitodruk. Ta technologia jest bardzo prosta, a polega ona na przenoszeniu danego wzoru przy pomocy specjalnej matrycy, która może być kojarzona z siatką. Farba umieszczana jest na tkaninie poprzez wyciskanie jej przez otwory. Wadą sitodruku może być to, że daje się on nakładać tylko na równe i gładkie powierzchnie. Inne powierzchnie lub wypukłe struktury materiałowe mogą być już problematyczne. Ponadto druk ten jest opłacalny tylko przy dużych partiach. Przy jednostkowych sztukach może być zbyt duży koszt drukowania.Termonadruk polega na wgrzaniu w dany materiał określonej grafiki czy tekstu reklamowego. Tego typu nadruki na tkaninach są tanie nawet przy krótkich seriach czy zamówieniach.Nadruk cyfrowy jest bezpośrednim naniesieniem grafiki rastrowej na daną tkaninę. Jest to bardzo trwały i wyrazisty nadruk na materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *