Czym jest żel silikonowy?

Żel silikonowy stał się niezwykle popularny w ostatnim czasie. Jeszcze kilka lat temu pozbycie się blizn było naprawdę trudne. Okazuje się, że ten specyfik znacznie ułatwia sprawę. Co warto wiedzieć o żelu silikonowym?

Żel silikonowy- gdzie kupić?

Popularny Żel silikonowy nie jest drogim produktem i można go zakupić w każdej aptece. Jest on również dostępny na wielu stronach internetowych. Tam też można spotkać się z niższymi cenami produktu i większą ofertą.

Podczas internetowych zakupów warto zachować ostrożność, gdyż w sieci czai się ogromna ilość oszustów. Lepiej wybierać sprawdzonych sprzedawców, którzy gwarantują bezpieczne zakupy.

Zastosowanie żelu silikonowego

Silikonowy żel jest powszechnie wykorzystywany w usuwaniu blizn po skaleczeniach, otarciach czy najróżniejszych operacjach. Bardzo często takie blizny negatywnie wpływają na samopoczucie i wywołują dyskomfort.

Żele silikonowe natychmiastowo zmniejszają widoczność blizn, które z czasem całkowicie znikają. W przeciwieństwie do innych kosmetyków, działają bardzo szybko.

Jak stosować?

Już kilka aplikacji żelu sprawia, że blizny stają się zdecydowanie mniej widoczne, jednak aby pozbyć się ich całkowicie, należy używać go przynajmniej dwa razy dziennie przez około 3 miesiące.

Żel aplikuje się na osuszoną skórę. Warto pamiętać tutaj o regularności stosowania żelu.

Dobrej jakości żele silikonowe mogą pomóc pozbyć się niechcianych blizn. Warto tylko wybrać odpowiedni produkt. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest poprosić sprzedawcę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *