Jak naturalnie przeprowadzić skuteczny lifting twarzy?

Twoja skóra samoistnie nie ulegnie odmłodzeniu. Jeżeli chcesz zapewnić jej lepszy wygląd, musisz o nią zadbać. Najłatwiej byłoby to uczynić poprzez chirurgiczny lifting twarzy. Jeżeli jednak nie zamierzasz aż tak mocno ingerować w swój wygląd, skorzystaj z poniższych technik liftingujących – technik całkowicie naturalnych.

Gimnastyka twarzy

Poprzez regularne ćwiczenia na siłowni czy nawet zwykłą domową gimnastykę pracujesz nad swoim ciałem i korygujesz niedoskonałości sylwetki. A jak się okazuje, w podobny sposób jesteś w stanie dbać o skórę twarzy. Jej też przydadzą się systematyczne ćwiczenia. Joga twarzy, nazywana też po prostu gimnastyką twarzy, to prosty sposób na stymulację wszystkich mięśni występujących w okolicy buzi.

Mięśnie to nie tylko bicepsy, tricepsy czy pośladki. Występują one także tuż pod skórą twarzy. Pracując nad nimi, poprawiasz krążenie krwi. Zapewnisz skórze solidny stelaż. Takim naturalnym liftingiem twarzy jesteś w stanie wyraźnie się odmłodzić.

Jak ćwiczyć, by wyglądać lepiej?

Ta cała gimnastyka twarzy początkowo może wydać ci się dość dziwna, ale gdy już zaczniesz ją wykonywać i zauważyć pierwsze jej efekty, stanie się ona dla ciebie tak samo naturalna i normalna jak trening biegowy czy jazda na rowerze. Nie potrzebujesz do niej ani żadnych specjalnych sprzętów, ani nawet produktów kosmetycznych. Wystarczą ci po prostu twoje dłonie.

Każde ćwiczenia wymagają od ciebie systematyczności. W jodzie twarzy bardzo fajne jest jednak to, że możesz ją praktykować podczas zajmowania się innymi aktywnościami – np. myjąc zęby, spacerując po ogródku czy chociażby jadąc samochodem do pracy. Robisz więc to, co zwykle, a przy okazji wykonujesz lifting twarzy.

Propozycje najskuteczniejszych ćwiczeń

Od razu zacznij działać. Jednym z prostszych i skuteczniejszych ćwiczeń składających się na jogę twarzy jest tzw. twarz buddy. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i spróbuj jak najbardziej rozluźnić szczękę. Lekko się uśmiechnij i zrelaksuj twarz. Przytrzymaj tę pozycję przez kilka minut.

Nie jest to jednak oczywiście jedyne skuteczne ćwiczenie. Ogólnie rzecz biorąc naturalny lifting twarzy możesz sobie zapewnić poprzez regularną stymulację mięśni występujących pod skórą, a to, w jaki sposób tego dokonasz, zależy tylko od ciebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *