Nie tylko nowe jest modne

Każdy z nas potrzebuje nowych ubrań. Rzeczy z czasem się niszczą. Muszą więc zostać zastąpione nowymi. Dawniej zakup nowych ubrań wiązał się ze sporym kosztem. Obecnie rynek odzieżowy jest mocno nasycony i każdy może znaleźć coś dla siebie w różnych cenach. Bez względu na to, czy kupuje się ubrania nowe czy używane, wybór jest ogromny.

Second hand nie tylko dla ubogich

Dawniej panowała opinia, że sklepy z używaną odzieżą, nazywane często lumpeksami, są głównie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych ubrań. Sklepy takie traktowane były jako te gorsze. Ludzie kupujący w nich, niejednokrotnie wstydzili się spotkać przy wejściu sąsiada czy kogoś z rodziny. Na szczęście, takie opinie powoli zaczynają odchodzić w niepamięć. Ludzie coraz otwarciej mówią o tym, że kupują w sklepach z odzieżą używaną. Można wręcz powiedzieć, że odzież używana zaczyna stawać się coraz modniejsza. Kupując w lumpeksach można niejednokrotnie wyglądać bardzo oryginalnie i nietuzinkowo.

Nie tylko oszczędność

Second handy oferują nie tylko dużo tańsze ubrania. Odzież używana jest przede wszystkim ekologiczna. Produkcja ubrań pochłania ogromne ilości wody, o gigantycznej ilości odpadów nie wspominając. Kupując używane spodnie czy bluzkę przyczyniamy się do zmniejszenia ilości tych odpadów. Z czasem produkcja ubrań zmniejszy się choć w małym stopniu. Jeśli popyt na ubrania maleje, również ich produkcja będzie maleć. To może i tylko kropelka w morzu potrzeb środowiska, jednak warto pamiętać, że to właśnie kropla drąży skałę i małymi kroczkami ludzie pomagają w ochronie środowiska, choćby poprzez zakup używanej odzieży.

Moda nie tylko na wybiegach

Potocznie uważa się, że najlepszej jakości ubrania można dostać wyłącznie w sklepach liczących się marek odzieżowych. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej można zauważyć zainteresowanie ubraniami vintage. Nie ma lepszego miejsca do znajdywania ubraniowych perełek niż sklep z odzieżą używaną. To właśnie tam, często trafić można na kolekcje najbardziej znanych projektantów za bardzo rozsądną cenę. Właściciele second handów to często ludzie, którzy dokładają wszelkich starań aby asortyment ich sklepów był możliwie najwyższej jakości. Dlatego w niektórych sklepach, odkrycie modowej perełki, to coś co zdarza się bardzo często. Właściciele rozumieją, że jakość oferowanych przez nich produktów i rozsądna cena to przepis na sukces.

Ubrania są bez wątpienia niezbędne w codziennym życiu. Dla niektórych ma znaczenie, żeby były one nowe dla innych nie. Bez względu na to, każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to w markowym sklepie czy w sklepie z odzieżą używaną. Nie warto jednak z góry zakładać, że używane znaczy gorsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *