Skuteczna upadłość – o czym pamiętać

Jeśli ktoś z powodu różnych sytuacji życiowych popadł w długi, zawsze ma możliwość skorzystania z pewnych rozwiązań. Jednym z nich jest upadłość konsumencka osób fizycznych, która wprawdzie jest często długo trwającym procesem, jednak jej efektem jest umorzenie posiadanych długów, często bez konieczności ich spłaty.

Jak się zabrać za upadłość konsumencką

Upadłość konsumencka osób fizycznych wymaga przede wszystkim złożenia wniosku do odpowiedniego sądu. To właśnie wniosek i jego odpowiednie opracowanie są niezwykle istotne, wpisuje się w nim bowiem wszystkie posiadane zadłużenia jak również uzasadnia, co uniemożliwia ich spłatę. Wprawdzie można znaleźć wzory wniosków wraz z instrukcją ich wypełnienia, jednakże nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Dlatego zatrudnienie profesjonalistów, których obszarem działania jest właśnie upadłość jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Obecnie bez trudu można znaleźć takie kancelarie, których domeną jest przede wszystkim upadłość konsumencka Warszawa daje możliwość wyszukania takich specjalistów bez problemu. Powodem tego że w stolicy czy innych większych miastach jest większa ilość takich kancelarii jest przede wszystkim większa ilość osób występujących z wnioskami o upadłość.

Jakie efekty przynosi upadłość

Upadłość konsumencka osób fizycznych daje możliwość rozpoczęcia życia bez długów. W zależności od decyzji sądu upadły może zostać zobowiązany do spłaty części swojego zadłużenia według określonego planu spłaty lub też długi mogą zostać umorzone bez żadnych spłat. Wszystko zależy przede wszystkim od sytuacji osobistej i możliwości spłaty a przede wszystkim odpowiedniego przedstawienia argumentów w sądzie. Najczęściej ogłaszana jest zobowiązująca do spłaty części długów upadłość konsumencka Warszawa notuje że stanowią one spory procent wszystkich ogłaszanych upadłości. Nawet jeśli sąd uzna, iż należy spłacić część swojego zadłużenia konieczne to wysokość rat miesięcznych dostosowana jest do możliwości finansowych upadłego, zaś okres spłaty obecnie może trwać maksymalnie 7 lat. Warto pamiętać, że nie wszystkie długi mogą zostać umorzone przy pomocy upadłości, należą do nich takie jak na przykład zadłużenie z tytułu alimentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *