Elektrody jednorazowe do czego są wykorzystywane?

Elektrody jednorazowe są bardzo często wykorzystywane w medycynie i w rehabilitacji. Fakt, że są jednorazowe nie pozwala na przenoszenie jakichkolwiek infekcji czy ryzyka zakażenia się. Jest to rodzaj bardzo higienicznych elektrod. Także w przypadku tego typu elektrod również w ofercie występuje elektroda bierna.

Jakie są elektrody jednorazowe?

Tego typu elektrody to najczęściej elektrody przyssawkowe. Po użyciu utylizuje się je. Wykorzystuje się je do różnego rodzaju badań w tym do badania EKG. Po stronie pacjenta znajduje się na nich specjalny żel, który jest hypoalergiczny, powoduje on także, że dana elektroda z łatwością przykleja się do ciała ludzkiego.Warto jest też zaznaczyć, że elektroda taka nie nagrzewa się pod wpływem działania urządzenia, do którego jest odprowadzany podłączony do niej kabelek.Zadaniem elektrod przeznaczonych do badań EKG jest odbieranie impulsów wytwarzanych w sercu i przekazaniu ich do elektrokardiografu.

Komfort pacjenta

Elektroda bierna stosowana w badaniach rożnego rodzaju, zamyka dany obwód przepływu prądu. Również może być ona elektrodą przyssawkową, którą bardzo łatwo zakłada się. Są różne jej rodzaje, a niektóre z nich pomagają w wykonaniu konkretnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Elektrody umieszczone są na materiałach, które są łagodne dla pacjenta. Wykorzystanie w medycynie czy fizjoterapii tego typu elektrod to same korzyści. Elektrody mają bardzo dużo zalet.

Zalety elektrod jednorazowych

Wszystkie takie produkty mają odpowiednie atesty i są nieszkodliwe dla ludzi. W ofercie można spotkać nie tylko elektrody dla osób dorosłych, ale także i dla dzieci. Charakteryzują się one wysoką jakością sygnału, doskonałą przyczepnością i bardzo dużym komfortem dla pacjentów. Wszystkie materiały, z których są wykonane są hypoalergiczne i nieszkodliwe. Bardzo łatwo i bez problemu dają się one przyczepić, nie odklejają się łatwo w czasie ich użytkowania. Mają różne kształty, najczęściej są okrągłe, a ich średnice są różne. Występują też elektrody jednorazowe o kształcie prostokąta. Zawarty w nich żel jest w postaci stałej lub czasami występuje w postaci płynnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *