Zastosowanie rękawiczek nitrylowych

Ostatnio rękawiczki nitrylowe stały się, zaraz obok maseczek, symbolem czasów. Brzmi to trochę zabawnie, ale kiedy się zastanowić nad powodem popularności tego wyrobu, zabawne być przestaje. Chyba nikt się nie spodziewał, że przyjdą takie dni, w których rękawiczki medyczne nitrylowe, płyny dezynfekujące i inne środki ochrony będą widoczne na ulicach. Niestety, mijają kolejne miesiące i w dalszym ciągu konieczne jest zachowywanie dystansu społecznego i zabezpieczanie się przez ewentualnym zarażeniem koronawirusem.

Czym są i do czego służą nitrylowe rękawiczki?

Początkowo rękawiczki medyczne nitrylowe były traktowane jako rozwiązanie dla ludzi, u których wykryto alergię na lateks. Tak na prawdę trzeba mieć świadomość tego, że tylko w niektórych sytuacjach mogą stanowić zamiennik tych, zrobionych z lateksu, np. sala operacyjna nie jest takim miejscem. Za to świetnie się sprawdzą tam, gdzie odporność na węglowodory ma kluczowe znaczenie. Rękawiczki lekarskie z nitrylu bardzo lubią dentyści, ponieważ wykazują zmniejszoną możliwość wystąpienia reakcji alergicznych u ich pacjentów.

Ile kosztują rękawiczki lekarskie?

Kto by pomyślał, że rękawiczki medyczne cena rękawiczek zaliczy taką hossę. Nagle, z dnia na dzień, stały się towarem luksusowym, a producenci zbili na tym towarze pokaźną fortunę. Jedną z takich firm był Mercator, którego akcje poszybowały w górę o ponad 70 proc. Dzisiaj cena rękawiczek wydaje się być stabilna, ale był czas, że za parę trzeba było zapłacić kilka złotych, gdzie przed pandemią były to dosłownie grosze.

Czy warto używać rękawiczek jednorazowych?

Rękawiczki medyczne cena mają wiele zastosowań. Oprócz wymienionych wcześniej dentystów, chętnie korzystają z nich mechanicy samochodowi. W przeciwieństwie do lateksowych, nitrylowe nie rozpuszczają się w kontakcie ze smarem, olejem czy benzyną. Ich niewątpliwą zaletą jest wytrzymałość na wysokie temperatury, które często występują pod maska samochodu, a także nie są w stanie uszkodzić ich chemikalia. Z tego względu wiele pań domu używa rękawiczek w codziennych porządkach. Dzięki nim nie narażają skóry dłoni na podrażnienia czy uczulenia na składniki środków chemicznych stosowanych na co dzień w domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *