Czym jest stół do masażu?

Kiedy korzystamy z salonu odnowy biologicznej lub gabinetu masażu czy rehabilitacji koncentrujemy się na przyjemnościach płynących z różnego rodzaju zabiegów. Naszą uwagę zwraca klimatyczne oświetlenie, dekoracje czy muzyka relaksacyjna. Rzadko kiedy zauważamy, że o naszym komforcie decyduje przede wszystkim stół do masażu.

Czym jest stół do masażu?

Stół do masażu to urządzenie przystosowane do wykonywania różnego rodzaju zabiegów (pielęgnacyjnych oraz leczniczych). Jest ono skonstruowane w taki sposób, aby zarówno pacjent jak i masażysta czuli się komfortowo i bezpiecznie.W stołach do masażu najważniejsza jest solidna konstrukcja, ponieważ ona decyduje o bezpieczeństwie i powodzeniu całego zabiegu. Dobrej jakości stoły do masażu posiadają stosowne wzmocnienia i rozwiązania technologiczne, dzięki którym tego typu produkt wyróżnia się ponadprzeciętną wytrzymałością dynamiczną i statyczną oraz nadaje się do stosowania zarówno w trakcie intensywnego masażu sportowego jak i rehabilitacji osoby niepełnosprawnej.

Rodzaje stołów do masażu

Na rynku dostępnych jest wiele opcji i modeli stołów do masażu. Najbardziej popularne są te stacjonarne, które możemy spotkać w większości salonów SPA czy gabinetów rehabilitacyjnych. Warto jednak podkreślić, że coraz więcej sprzedaje się stołów mobilnych, które składane i łatwe do przewożenia.Stoły do masażu dostępne są w różnych poziomach cenowych i różnej jakości. Warto pamiętać, że z uwagi na fakt, że jest to asortyment medyczny musi on spełniać wszystkie nawet te najbardziej surowe normy i przepisy.

Wyposażenie stołów do masażu

Stoły do masażu najczęściej wyposażone są w regulowany zagłówek, podłokietniki, otwór na twarz, wałek rehabilitacyjny, stopki zabezpieczające czy pokrowiec do transportu.Stoły bardziej zaawansowane (np. dedykowane do rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami) dodatkowo wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości pianki oraz ergonomicznym kształtem leżyska. Często tego typu stoły mają zabudowane szafki i szuflady, co umożliwia bezpieczne przechowywanie produktów do masażu czy innych zabiegów. Często dodatkowych wrażeń dostarcza również system podgrzewania powierzchni roboczej stołu z regulacją temperatury.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *