Skrzynie na jabłka – świeżość zawsze na czas

Skrzynie na jabłka są bardzo użyteczne w każdym gospodarstwie rolnym, wyspecjalizowanym w sadownictwie. Co roku, na jesieni zapełniają się bowiem bogactwem soczystych i pachnących owoców, które przez całą zimę mogą być w nich magazynowane. Nowoczesne opakowania na owoce i warzywa spełniają także normy logistyczne, zapewniając sprawny przepływ jabłek w łańcuchach logistycznych.

Skrzyniopalety na jabłka – wygodne narzędzie w logistyce owoców

Skrzyniopalety to nic innego, jak połączenie ładowności skrzyni na jabłka z mobilnością palety. W praktyce, dno pojemnika wygląda jak przyklejona do niego paleta. Ten prosty konstrukcyjny trick daje ogromne możliwości zaoszczędzenia czasu i pracy na przepakowywanie jabłek na czas transportu.

Kształt i wymiary skrzyniopalet na jabłka są znormalizowane, dzięki czemu można je w wygodny sposób składować jedna na drugiej. Producenci jednak bardzo często oferują możliwość stworzenia skrzynek o wymiarach zaproponowanych przez klienta. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład skrzyniopalety ma jabłka składane, zapewniające optymalizację przestrzeni w chłodniach i magazynach. Sezon na jabłka przypada na jesień i z każdym kolejnym miesiącem ilość magazynowanych owoców się zmniejsza. Warto więc skorzystać ze składanych pojemników, by w momentach oczekiwania na kolejne zbiory nie generowały dodatkowych kosztów magazynowania.

Skrzynie na jabłka gwarancją świeżości

Wszystkie skrzynki na jabłka, zarówno te wykonane z drewna jak i z plastiku muszą spełniać normy sanitarne, aby mogły być przeznaczone do kontaktu z żywnością. Uważa się, że plastikowe skrzynie są bardziej higieniczne, ze względu na możliwość ich czyszczenia na mokro.

Skrzynie na owoce bardzo często mają także specjalnie perforowane ściany, ułatwiające dopływ powietrza do delikatnej zawartości. To rozwiązanie zapobiega między innymi gniciu owoców, a także zapewnia łatwiejsze utrzymanie ich świeżości i uniknięcie nadmiernego wysuszenia w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Małe skrzynki na jabłka, w których owoce eksponowane są podczas sprzedaży detalicznej także są oddychające i można je szpaltować. To co sprawdza się w przypadku składowania całych ton owoców można przenieść także na mniejszą skalę. Jak więc widać technologia logistyczna i dbałość o utrzymanie świeżości owoców to kierunki, w których podążają producenci pojemników takich jak skrzyniopalety na jabłka czy małe skrzynki na owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *