Akustyczne ścianki

Wnętrze domu powinno być urządzone tak, by każdy domownik czuł się w nim dobrze i swobodnie. Warto jednak pamiętać, że sama dobra aranżacja nie czyni z wnętrza idealnego miejsca do relaksu. Równie istotne jest odpowiednie wygłuszenie ścian.

Współczesny problem mieszkań

Coraz więcej nowoczesnych mieszkań w blokach posiada bardzo cienkie ściany działowe. Ich szerokość przekłada się bezpośrednio na powierzchnię użytkową. Jednak często kilka centymetrów dodatkowej powierzchni mieszkania oznacza źle wytłumione ściany. To z kolei może powodować utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu przez denerwujące dźwięki dochodzące zza ścian.

W mieszkaniach często zdarza się, że mieszkańcy mogą doskonale słyszeć swojego sąsiada zza ściany. Może to powodować ogromny dyskomfort. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ścianki akustyczne. Rozwiązanie takie umożliwia wyciszenie pomieszczeń.

Jak wyciszyć pomieszczenie?

Poprawa akustyczności ścian bez konieczności ich rozbiórki jest jak najbardziej możliwa. Wiele osób wykorzystuje do tego choćby panele czy pianki akustyczne. Zastosowanie pianek może przynieść niezwykle oryginalny efekt, jednak jest to rozwiązanie cieszące się uznaniem głównie u młodych ludzi.

Większość osób decyduje się na ścianki akustyczne. Ścianki takie mogą zostać bezproblemowo przymocowane do powierzchni ścian czy do sufitu. W ten sposób możliwe jest uzyskanie wygłuszenia pomieszczenia, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni.

Własny dom

W przypadku budowania własnego domu można od razu zabezpieczyć akustyczność swoich ścian. Możliwe jest zadbanie o to na etapie planowania układu pomieszczeń, dzięki czemu nie będzie trzeba się martwić w przyszłości o ścianki akustyczne.

W przypadku budowy własnego domu warto pamiętać, że im bardziej lity będzie materiał z jakiego zostaną wykonane ściany działowe, tym akustyka będzie lepsza. Warto więc zadbać o odpowiednie materiały i odpowiednio wyciszyć swoje cztery ściany już na samym początku.

Hałasy za ścianą mogą doprowadzić niejedną osobę na skraj załamania nerwowego. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyciszenie swojego domu. Ścianki akustyczne to ciekawe rozwiązanie, które umożliwia wyciszenie pomieszczeń stosunkowo niskim kosztem. Warto również wspomnieć, że odpowiednia aranżacja wnętrza również wpływa na odpowiednie tłumienie dźwięków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *