Prysznic klasyczny czy z deszczownicą, co wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem w domu czy w mieszkaniu, które służy głównie do relaksowania się. Dlatego tak ważne jest aby wystrój pozwalał na swobodny odpoczynek. Odpowiednie wyposażenie jest szczególnie istotne, dlatego jeszcze na etapie planowania należy się zastanowić jak urządzić wszystko w sposób jak najbardziej ergonomiczny. Istotny jest nie tylko wybór płytek, ale również armatury.

Ogólny projekt wystroju – skąd czerpać inspirację?

Aby stworzyć komfortową łazienkę warto przeglądnąć kilkadziesiąt inspiracji i wybrać elementy, które najbardziej nas interesują. Dzięki temu można bez pomocy profesjonalnego projektanta przygotować funkcjonalny i wygodny pokój kąpielowy. Warto zastanowić się zatem nad tym jakich płytek użyć na podłogę czy ścianę, oraz w jaki sposób umieścić poszczególne sprzęty łazienkowe. W projektowaniu pomocne mogą być aplikacje na telefon komórkowy lub programy komputerowe, które pozwalają na ustawienie rzutu z góry. Należy jednak pamiętać o umiejscowieniu rur i odpływów.

Deszczownia do prysznica czy klasyczna słuchawka?

W przypadku wyboru prysznica należy zastanowić się, czy lepiej wybrać klasyczną instalację ze słuchawką czy też Deszczownia do prysznica jest rozwiązaniem odpowiadającym potrzebom. Klasyczna słuchawka pozwala na sterowanie strumieniem wody, jednak deszczownia do prysznica gwarantuje delikatne krople, które działają rozluźniająco. Często jest także wyposażona w głowice masujące, co dodatkowo zwiększa komfort kąpieli.

Wygodna łazienka to ta, w której nie znajduje się zbyt wiele przedmiotów

W przypadku łazienki, która zazwyczaj jest dosyć małym pomieszczeniem lepiej postawić na minimalizm. Im mniej przedmiotów, tym łatwiej poruszać się wewnątrz łazienki. Dlatego nawet gdy chodzi o dekoracje lepiej postawić ich kilka, ale o wyrazistym wyglądzie. Wszystkie zbędne przedmioty można schować do szafek czy pudełek, aby nadać schludnego wyglądu. Dzięki temu dużo łatwiej o relaks, ponieważ człowiek nie przejmuje się bałaganem. Zawsze warto stawiać na komfortowe rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *