Czym jest choroba Alzheimera i jak się ją leczy?

Demencja, do której zalicza się choroba Alzheimera, jest obecnie diagnozowana coraz częściej. To dolegliwość, która dotyka głównie seniorów i prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. U chorych z demencją szczególnie ważne jest codzienne, troskliwe wsparcie.

Czym jest choroba Alzheimera i jak się ją leczy?

Choroba Alzheimera powoduje uszkodzenia struktury mózgu, a dokładnie kory mózgowej, czyli istoty szarej, zmniejszenie hipokampa i powiększanie się komór mózgowych. W rezultacie daje szereg postępujących objawów otępiennych.

Objawy choroby Alzheimera są zróżnicowane. Głównie to trudności z przypominaniem i zapamiętywaniem, wahania nastroju, zachowania agresywne, splątanie, trudności z mową.

Leczenie schorzenia jest objawowe. Wraz z nim bardzo ważna jest właściwa opieka. Rodzina może zapewnić ją samodzielnie, lecz również oferują ją domy opieki Warszawa i okolice to szereg placówek, w których chory może otrzymać profesjonalne wsparcie.

Dlaczego warto wybrać dom opieki dla seniora z Alzheimerem?

W praktycznie każdym zakładzie jak dom opieki Alzheimer jest chorobą dobrze znaną. Chociaż wiele rodzin nie chce oddawać bliskiej osoby do domu seniora, to jednak niekiedy jest to najlepsze rozwiązanie. Chory znajduje się wtedy pod całodobową opieką specjalistów – może czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Zakładów typu dom seniora Warszawa ma obecnie bardzo dużo. Warto jednak zapoznać się z różnymi propozycjami, ponieważ nie w każdej placówce jak dom opieki Alzheimer jest leczony z naciskiem na dobrostan pacjenta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu opieki?

Rodzinom chcącym wybrać dla chorego dobry dom seniora warszawa może zaprezentować wiele ofert. Przy poszukiwaniu najlepszej placówki warto sprawdzić odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Czy w ośrodku dostępna jest całodobowa obsługa pielęgniarska? Czy dom odwiedzany jest przez lekarza? Czy podopieczni mogą korzystać z terapii zajęciowej, psychologicznej i rehabilitacji? Jak wygląda kwestia wyżywienia? Jaki jest standard budynku? Czy jest on przystosowany do potrzeb seniorów? Jakie atrakcje są dla nich dostępne? Jakie są opinie na temat ośrodka?

Warto osobiście odwiedzić wybrane placówki w kategorii domy opieki Warszawa i okolice, gdzie można na miejscu zapoznać się z ofertą i samodzielnie ocenić, czy będą one bezpiecznym miejscem pobytu dla bliskiej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *