Skok tandemowy to niezapomniane przeżycie. Jak skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Marzenia o skoku spadochronowym nie są trudne w realizacji. Zapisz się na skok w tandemie i poczuj emocje, które na długi czas pozostaną w Twojej pamięci!

Tandemowy skok spadochronowy – na czym polega?

Skoki spadochronowe w tandemie, określane też jako skoki zapoznawcze, wykonywane są przez dwie osoby jednocześnie: instruktora oraz pasażera. Razem złączeni są ze sobą specjalną uprzężą tandemową. Do skoku wykorzystywane są tandemowe spadochrony główne i zapasowe (stworzone dla dwóch osób) i AAD, czyli automaty spadochronowe.

Spadochronowe skoki tandemowe są obecnie popularną rozrywką, która pozwala na doznanie emocji dotychczas zarezerwowanych wyłącznie dla przeszkolonych skoczków. Jako że nie wymagają przygotowania, mogą być również pomysłem na niebanalny upominek.

Kto może skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Do skoków tandemowych nie wymaga się wcześniejszych kursów teoretycznych, treningów oraz badań lekarskich. W skokach mogą brać również udział dzieci i młodzież, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne.

Wśród głównych przeciwwskazań zdrowotnych do skoku tandemowego znajdują się: poważna niewydolność układu oddechowego i krwionośnego, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, epilepsja.

Co zrobić, żeby wykonać skok tandemowy?

Skoki w tandemie organizowane są przez ośrodki spadochroniarskie działające na terenie całej Polski. Aby wykonać własny skok, należy wcześniej wykonać rezerwację. Można zrobić to bezpośrednio na stronie internetowej ośrodka.

Następnie należy przybyć w wyznaczonym terminie do ośrodka. Na miejscu prowadzone jest krótkie szkolenie i po odbiorze wyposażenia (kombinezon, gogle) uczestnicy wchodzą do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co przekłada się na około 30 lub 60 sekund swobodnego spadania, gdy spadochron nie jest jeszcze otwarty.

Ile kosztują tandemowe skoki spadochronowe?

Opłata za skoki tandemowe rozpoczyna się od około 600-700 złotych zależnie od wybranego ośrodka spadochroniarskiego.

Ośrodki dają także możliwość dokupienia dodatkowej usługi polegającej na filmowaniu skoku. To wydatek na poziomie około 300 złotych. Dzięki takiej ofercie skoczek może otrzymać pełną dokumentację swojego emocjonującego wyczynu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *