Zakup pokrowców samochodowych – na co zwrócić uwagę?

Pokrowce na fotele samochodowe pełnią dwie ważne funkcje. Po pierwsze, jest to funkcja estetyczna. Po drugie, jest to funkcja praktyczna polegająca na zabezpieczeniu tapicerki samochodowej. Dobrze dobrane pokrowce w pozytywny sposób wpływają na wygląd wnętrza auta oraz jego stan. Ważne jest jednak, aby pokrowce na fotele samochodowe dobrane były w sposób właściwy.

Rodzaje pokrowców samochodowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje pokrowców samochodowych. Najczęściej kierowcy sięgają po pokrowce uniwersalne. Zwykle wyposażone są one w ściągacze lub zamki. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie pokrowców do różnych modeli foteli samochodowych.

Dużą popularnością cieszy się również szycie pokrowców samochodowych na zamówienie. Często określa się je także jako pokrowce szyte na miarę. W tym przypadku pokrowce są idealnie dopasowane do modelu foteli, jakie posiada się w swoim samochodzie. Wybrać można tu nie tylko rozmiar pokrowca, ale także choćby jego kolor czy materiał, z którego ma zostać uszyty.

Materiał wykonania pokrowców samochodowych

Jak wspomniano, dużą popularnością cieszy się szycie pokrowców samochodowych na miarę. Oznacza to m.in. wybór konkretnego materiału, z którego pokrowiec ma zostać wykonany. Wybór jest tu dość szeroki. Pokrowce szyte są bowiem ze skóry, z weluru, poliestru czy nawet z zamszu.

Jeśli chodzi o pokrowce skórzane, to mogą być one wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Pokrowce skórzane cechuje przede wszystkim duża estetyka. Pokrowce welurowe to bardzo duża elastyczność. Z kolei pokrowce z poliestru cechuje duża odporność na zabrudzenia oraz łatwość w czyszczeniu. Pokrowce z zamszu są wytrzymałe i odporne ma uszkodzenia mechaniczne, jednak są najmniej estetyczne ze wszystkich wymienionych.

Wybór pokrowców samochodowych

Wybierając pokrowce samochodowe, pod uwagę wziąć należy przede wszystkim dwa elementy. Pierwszy to odpowiedni materiał, z którego pokrowiec został wykonany. Drugi to jego dopasowanie do posiadanych w aucie foteli.

Jeśli pokrowce samochodowe zostaną właściwie dopasowane, to można być pewnym, że będą one służyć przez bardzo długi czas. Auto wewnątrz będzie prezentowało się niezwykle estetycznie, a tapicerka będzie bezpieczna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *