Zawód elektryk – przydatne kursy

W Polsce coraz więcej młodych osób szuka zajęcia, które da stabilną, dobrą pod względem zarobków pracę. Zawód elektryka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród tych, którzy interesują się elektryką, lubią tworzyć i sprawdzać różnego rodzaju sieci oraz doskonale odnajdują się w nowoczesnym sprzęcie służącym do pomiarów i kontroli. Dla takich osób między innymi powstał kurs SEP Poznań. Co warto o nim wiedzieć? Jak on wygląda w praktyce? Podpowiedź poniżej.

SEP Poznań

Stowarzyszenie Elektryków Polskich już kilka lat temu ruszyło z kursami, w których chętnie biorą dział zarówno doświadczeni elektrycy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, jak i młode osoby, które planują rozpocząć pracę w branży elektrycznej. Tym osobom poleca się wzięcie udziału w kursie, który prowadzony jest przez największych specjalistów w branży. Ponadto, kurs SEP Poznań kończy się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje specjalne uprawnienia na okres aż 5 lat. Taki egzamin przeprowadzany jest przez Komisje Kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

SEP Poznań – kto może w nich wziąć udział?

Kursy te skierowane są przede wszystkich dla osób pełnoletnich, które posiadają podstawowe wykształcenie. Jak pokazują poprzednie lata, w kursach tych chętnie biorą udział doświadczeni elektrycy, którzy pracują w branży od kilkudziesięciu lat i chcą być na bieżąco z nowościami, które pojawiają się w tej dziedzinie. Ponadto, chętnie zgłaszają się na kursy również młode osoby. Chcą one sprawdzić, czy branża elektryczna jest dla nich oraz czy odnajdą oni się w tej pracy. Jak się okazuje w praktyce, wiele z nich jest zafascynowanych pracą i chętnie wiąże się z elektryką na zawsze.

Jak wygląda taki kurs?

Kurs SEP Poznań może odbyć się zarówno indywidualnie (dla pojedynczego kursanta) w każdym dogodnym terminie, jak i dla grup kilkuosobowych. Z tej drugiej opcji bardzo często korzystają firmy, które chcą wyszkolić lub podnieść kwalifikacje swoim pracownikom. SEP Poznań oferuje kurs, który trwa około 6 godzin, a po nim od razu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu ustnego, który odbywa się przed wykwalifikowaną komisją. Wynik pozytywny oznacza, iż kursant otrzymuje stosowne uprawnienia SEP na okres 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *