Gdzie używane są rękawiczki medyczne?

Rękawiczki lekarskie nie tylko wykorzystywane są w gabinetach lekarskich, szpitalach, przychodniach czy innych placówkach medycznych. W dobie pandemii stały się wszechobecne i wykorzystywane są w każdym prawie miejscu i nie tylko przez osoby z medycyną związane. Odpowiednie rękawiczki medyczne mają zabezpieczać i chronić i doskonale pełnią swoją rolę. Rękawiczki lekarskie spełniają wszelkie określone normy i muszą być mocne, trwałe i wytrzymałe.

Kto dzisiaj wykorzystuje rękawiczki lekarskie?

Popularne są wszystkie rękawiczki medyczne cena ich jest zróżnicowana i zależna od ich rodzaju i materiału, z którego zostały wykonane. Rękawiczki nie tylko wykorzystywane są przez służby medyczne. Coraz częściej spotykane są w gabinetach kosmetycznych, masażu, tatuażu, w żywieniu zbiorowym, w przedszkolach, gabinetach rehabilitacji i sklepach. W dobie pandemii zaczęły z nich korzystać także osoby prywatne.

Z czego są wykonane rękawiczki lekarskie?

Najbardziej popularne są rękawiczki medyczne nitrylowe. Wykonane są one z kauczuku akrylonitrylo-butadienowego. Dzięki temu materiałowi są one bardzo elastyczne i doskonale trzymają się na dłoni. Są bardzo wygodne nitrylowe rękawiczki medyczne cena ich też nie jest zbyt wysoka i nie odbiega od cen rękawiczek wykonanych z innego rodzaju materiału. Rękawiczki medyczne nitrylowe są znacznie delikatniejsze od rękawiczek lateksowych, jednak mimo to okazują się odporne na ścieranie i na rozerwanie.Popularne są też rękawiczki lateksowe i winylowe, te ostatnie wykonane są ze znanego wszystkim PCV. Idealnie chronią i zabezpieczają zarówno przed skażeniem płynami ustrojowymi jak i przed środkami i preparatami chemicznymi różnego rodzaju.

Czym kierować się przy zakupie rękawiczek medycznych?

Rękawice medyczne nie są produktem uniwersalnym. Bezpieczeństwo osób, które mają je nosić w dużej mierze zależy od ich rodzaju, materiału, z którego zostały wykonane oraz od ich przeznaczenia.Decydując się na konkretny zakup tego typu rękawic trzeba zwrócić więc uwagę na ich przeznaczenie, konkretny rozmiar, rodzaj, materiał, kształt. Certyfikowane rękawice spełniają wszelkie określone normy, dlatego też, w tym wypadku, nieodpowiedzialne jest kupowanie okazyjnie tanich produktów. Bezpieczeństwo nie ma ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *