Praktyczne gadżety na urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci wymagają specjalnych przygotowań i odpowiednich akcesoriów. Warto zaopatrzyć się w niektóre produkty ułatwiające organizację przyjęcia dla maluchów.

Dekoracje

Trudno wyobrazić sobie dziecięce urodziny bez odpowiednio udekorowanej przestrzeni. Bez względu na to, czy przyjęcie odbywa się w mieszkaniu czy sali zabaw, konieczne jest ozdobienie miejsca, by nabrało charakteru, stało się atrakcyjne i przyciągało wzrok. Dzięki nim solenizant i goście chętniej przystąpią do wspólnego świętowania w przyjemnie urządzonej przestrzeni.

Do zabawy z pewnością zachęcą serpentyny, girlandy i – przede wszystkim – balony w różnej formie. Można wybrać nie tylko rozmiar czy kolor, ale również rozmaite kształty. Popularne są dziś balony wypełnione helem, przedstawiające ulubione motywy (np. zwierzątka czy bohaterów kreskówek), a także dmuchane cyfry oznaczające wiek dziecka. Warto wyposażyć się również w tradycyjne, kolorowe balony – posłużą nie tylko jako ozdoba, ale mogą być elementem wielu zabaw i konkurencji.

Naczynia i akcesoria jednorazowe

Urodziny dla dzieci to głównie zabawa, ale nie można zapominać również o posiłkach. Zamiast jednak urządzać stół ze szklaną zastawą, znacznie lepiej zainwestować w jednorazowe (najlepiej papierowe lub drewniane) naczynia. Taka opcja jest nie tylko wygodniejsza (nie trzeba zmywać), ale też bezpieczniejsza w przypadku kilkulatków.

Co kupić na dziecięce urodziny? Przede wszystkim kolorowe talerzyki na tort, miseczki na przekąski, a także widelczyki i łyżeczki. Należy pamiętać również o papierowych kubeczkach jednorazowych i słomkach. Przydatne okażą się z pewnością też serwetki do wytarcia buzi i rąk po jedzeniu.

Piniata i farbki do twarzy

Organizując urodziny dziecka, trzeba również pamiętać o elementach rozrywkowych. Świetną zabawą, którą uwielbiają wszystkie dzieci, jest malowanie twarzy specjalnymi farbkami. Trzeba jedynie zwrócić uwagę, aby zakupione produkty nie szkodziły skórze, a ponadto nie było problemów z ich późniejszym zmyciem.

Doskonałą zabawą, znaną dawniej jedynie z filmów, jest coraz popularniejsza w Polsce piniata. Pod nazwą tą kryje się zawieszona kula, którą trzeba rozbić, by wydostać umieszczone wewnątrz słodycze (cukierki i lizaki). Piniatę można kupić jako gotowy produkt w dowolnej formie lub zrobić samodzielnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *