Sklep z odzieżą używaną. Wyposażenie nie musi kosztować fortuny

Założenie sklepu z odzieżą używaną, to wydatek, jednak w porównaniu z innymi sklepami, dość mały. Największym kosztem może być w takiej sytuacji, wyposażenie sklepu w jakieś wieszali, półki na rzeczy i stojaki, na których rzeczy można by powiesić. Fabryczne wyposażenie takich sklepów oczywiście kosztuje bardzo dużo. Czy koniecznie trzeba je zakupić? Oczywiście nie.

Wyposażenie lumpeksu

Warto wspomnieć, że lumpeks to specyficzny sklep. Tu klienci mniej przywiązują uwagę do wyposażenia sklepu czy koloru ścian. Bardzo często i w nie remontowanych pomieszczeniach, klientów nie brakuje. Najważniejsze, by sprzedawana odzież była bardzo dobrej jakości. Samo wyposażenie, szczególnie na początku mogą stanowić wieszaki, zawieszane przy ścianach, na klasycznych łańcuchach zwisających ze ścian, czy stojaki, skręcane na szybko z rurek zakupionych wręcz na złomowisku i pomalowanych na określony kolor. Żaden z klientów nie zwróci na to uwagi, jeśli sprzedawane rzeczy będą dobrej jakości. Oczywiście wskazane jest również stworzenie przymierzalni. Dzięki niej, klienci będą mogli przekonać się, czy rzecz na nich rzeczywiście pasuje i chętniej ją kupią.

Odzież

Bez względu na wielkość lumpeksu czy jego lokalizację, najważniejsze, by był zatowarowany odzieżą dobrej jakości. Dostawcy odzieży używanej działają w każdym większym mieście. Najczęściej są to hurtownie odzieży używanej, gdzie na fakturę można kupić odzież sortowaną i niesortowaną. Zasada tu jest prosta – kupuje się na kilogramy a cena zależna jest od jakości i rodzaju odzieży. Dostawcy odzieży używanej, bardzo często także paczki z odzieżą sprzedają przez Internet. I tak warto kupować, pamiętając, że dostawcy rzeczy używanych wiedzą co sprzedają, klient kupuje w ciemno, warto więc szczególnie na początku uważać. W chwili przekonania się, że odzież jest dobra, można bezpiecznie kupować jej więcej.

Podsumowując

Zakładając sklep z odzieżą używaną, trzeba go wyposażyć. Wyposażenie nie musi kosztować fortuny, można je zrobić z prostych i niedrogich rzeczy, z czasem ewentualnie wymieniając wyposażenie na lepsze. Najbardziej istotne w takim sklepie są jednak rzeczy na sprzedaż, warto więc szukać u dostawców odzieży używanej jak najlepszych i tylko takie kupować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *