Jak się przygotować do skoku tandemowego?

Teoretycznie nawet jeśli w żaden sposób nie przygotujesz się do skoku tandemowego, i tak wolno ci będzie z niego skorzystać i czerpać z niego radość. To przygotowanie nie jest niezbędne, ale jednak bywa przydatne i pomocne. Dzięki niemu tuż przed lotem poczujesz się pewniej, a to jednak ważne, abyś nie obawiał się skoczyć.

Wygodny strój to podstawa

Tak naprawdę chyba jedynym takim kluczowym elementem przygotowania do soku tandemowego może być właśnie przygotowanie wygodnego i sprawdzonego stroju. W tym dniu nie zakładaj rzeczy niesprawdzonych. Nie wybieraj ubrań, których nigdy wcześniej nie nosiłeś. Sięgnij po coś, w czym po prostu dobrze się czujesz.

Osoby, które organizują skoki tandemowe oraz sami instruktorzy często też zalecają, by wybrać odzież dopasowaną do ciała. Rzeczy dopasowane do ciała okażą się najpraktyczniejsze, bo nie będą przeszkadzać ci podczas skoku i samego lotu.

Wygodne buty też się przydadzą

Elementem uzupełniającym cały strój będą natomiast buty. One też muszą być wygodne i sprawdzone. Powinny być też przystosowane do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Oczywiście nie musisz inwestować w żadne specjalne buty do skoków ze spadochronem, bo w zupełności wystarczą ci zwykłe adidasy czy nawet trampki – po prostu ten model, w którym zazwyczaj ćwiczysz.

Dobrze by jednak było, gdyby wybrany przez ciebie wariant obuwia był sznurowany. To ważne, aby przed skokiem mocno zawiązać buty, by idealnie trzymały się one nóg. W przeciwnym wypadku ryzykujesz tym, że obuwie po prostu ci spadnie. A do takich sytuacji lepiej jednak nie dopuszczać.

Inne sprawy, o których warto pamiętać

Teraz drobna rada kierowana już wyłącznie do posiadaczy długich włosów. Aby skoki tandemowe były jak najbardziej komfortowe, te włosy należy oczywiście jakoś spiąć – czy to w kucyk, czy to w koczka, czy to w luźnego warkocza. Niestety ale plączące się pasma potrafią być uciążliwie nie tylko dla pasażera, ale także i dla instruktora, któremu będą na ogół ograniczać widoczność.

Druga wskazówka tyczy się natomiast biżuterii, którą tuż przed skokiem tandemowym też wypadałoby jednak ściągnąć. Ona również mogłaby przeszkodzić w locie, zwłaszcza gdyby nagle doszło do jej przerwania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *