Ważna decyzja- jakie środki do basenu

Środki do basenu to wbrew pozorom niezwykle ważna sprawa. Stan wody w akwenie może bowiem decydować o komforcie i zdrowiu ich użytkowników.

Jakich środków do czyszczenia basenów używać?

Polski rynek jest pełen ofert środków do basenu. W szerokiej gamie produktów każdy powinien znaleźć coś, co pomoże w utrzymaniu ich akwenu w idealnym stanie. Najprostszym rozwiązaniem znanym od zawsze jest chlorowanie wody. Chlor niszczy grzyby i drobnoustroje, a woda staje się przejrzysta.

Czy chlorowanie jest dobre dla każdego basenu?

Chlor to substancja żrąca i należy zachowywać środki ostrożności przy jego używaniu. Rozpuszczony w wodzie może podrażniać skórę i oczy osób pływających w chlorowanej wodzie. Jednak wygoda stosowania takich środków do basenu powoduje, że jest nadal używany. Chlorowe Środki do basenu w formie tabletek, granulek i w płynie są wyjątkowo łatwe w użyciu.

Czy są inne czyszczące środki do basenu?

Doskonałym wymiennikiem okazuje się aktywny tlen. Przeznaczony jest do dezynfekcji basenu bez konieczności używania śmierdzącego chloru. Występuje zwykle w formie wygodnych tabletek. Aktywny tlen zwalcza bakterie, wirusy oraz wszelkie nieczystości znajdujące się w naszej wodzie basenowej. jest idealnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na chlor i im szczególnie dedykowany. Czyści wodę i usuwa zagrożenia w basenie jak chlor bez jego negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Nowoczesne ekologiczne metody czyszczenia wody w basenie

Dziś do oczyszczania i uzdatniania wody w basenach używa się nowoczesnych lamp ultrafioletowych. Promieniowanie UV to proces dezynfekcji, które opiera się na naświetlaniu wody basenowej falami elektromagnetycznymi. Promienie UV przenikają w strukturę wewnętrzną komórek mikroorganizmów i bakterii w wodzie basenowej, dzięki czemu zabijają wszelkie niebezpieczne drobnoustroje. Zastosowanie tej metody zredukuje powstawanie halogenowych związków organicznych oraz niebezpiecznych dla zdrowia chloramin. Woda jest później przejrzyście czysta i bezpieczna dla skóry, włosów i oczy korzystających z basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *