Domowe sposoby na pokrzywkę na twarzy

Jeżeli doszło u ciebie do wystąpienia pokrzywki na twarzy, możesz od razu zgłosić się do lekarza w celu przyjęcia środków przeciwhistaminowych na receptę, a możesz też póki co spróbować wyleczyć się sam. Objawy alergii potrafią znikać pod wpływem niektórych domowych metod. Poniżej znajdziesz te, z którymi pokrzywka na twarzy nie ma żadnych szans.

Naturalne kompresy

Są naturalne, bezpieczne dla skóry, a przy tym całkiem skuteczne. Raczej nie zlikwidują wszystkich objawów choroby, jednakże powinny poradzić sobie bardzo dobrze ze świądem, który bywa jednak tym najmniej przyjemnym symptomem.

Okłady możesz przygotować z rumianku, aloesu albo nawet ze zwykłej cebuli. Aby zadziałały dobrze na skórę, muszą być ciepłe. Taki okład przykładasz następnie do zmienionego chorobowo obszaru na ciele i chwilę go na nim przytrzymujesz.

Lecznicze kąpiele

W ich przypadku łączysz przyjemne z pożytecznym. Serwujesz sobie odprężającą i uspokajającą kąpiel, która zupełnie przy okazji koi i uspokaja twoją skórę, zmniejszając i łagodząc występujące na niej zmiany.

Aby kąpiel zadziałała na pokrzywkę na twarzy, musisz dodać do niej odrobinę sody oczyszczonej. Z takiego wywaru możesz też przygotować tzw. parówkę. W tym celu przelej go do większego naczynia, pochyl się nad nim i przykryj głowę ręcznikiem, aby opary mogły zetknąć się ze skórą twojej twarzy.

Chłodne okłady

Ciepłe kompresy działają długofalowo, ale jeżeli marzysz o tym, by zapewnić sobie wprost natychmiastową ulgę, skorzystaj z okładów o znacznie niższej temperaturze – zminimalizują one ból, zwalczą świąd i ogólnie ukoją skórę.

Takie okłady możesz robić albo z kostek lodu albo nawet ze zwykłej gazy wymoczonej w zimnej wodzie. Przykładaj je do zaatakowanych pokrzywką miejsc. Rób to tak często, jak tylko tego potrzebujesz.

Napary do stosowania doustnego

Pokrzywka na twarzy zniknie mimo wszystko dużo szybciej, gdy te powierzchniowe środki złączysz jeszcze z lekami przyjmowanymi doustnie. Niekoniecznie tymi z aptekami. Klasyczne farmakologiczne środki zastąpisz bowiem jednym wyjątkowym naparem – naparem w pełni naturalnym.

A mowa tu o naparze z pokrzywy, który znakomicie działa na skórę. Jest on doskonałym naturalnym zastępstwem dla tradycyjnych środków przeciwhistaminowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *