Skup metali kolorowych – wpływ na produkcję przemysłową

Odzyskiwanie surowców wtórnych do ponownego użytku jest obecnie bardzo ważną częścią programu ochrony środowiska naturalnego. Skup metali kolorowych wspomaga ciągłość produkcji przemysłowej w różnych dziedzinach, dlatego rozsądne gospodarowanie odpadami zawierającymi takie elementy powinno być rozwijane.

Jakie metale kolorowe są skupowane w wyspecjalizowanych punktach?

Przede wszystkim skupy odbierają popularne i bardzo przydatne do dalszego wykorzystania metale takie, jak brąz, nikiel, mosiądz, cynk, żelazo, cynę oraz ołów. Te metale powszechnie występują w większości przedmiotów codziennego użytku, głównie elektronice.

Rzadziej spotykane, ale bardzo cenne z punktu widzenia przemysłu są metale, takie, jak tytan, które są wykorzystywane w specjalistycznej produkcji elementów używanych w energetyce, głownie z uwagi na ich doskonałe właściwości przewodzące prąd elektryczny.

Do czego używa się metale kolorowe z odzysku?

Wykorzystanie tego rodzaju surowców jest bardzo różnorodne. W zależności od branży mogą one stanowić tworzywo do produkcji całościowych przedmiotów finalnych, a także do wykonania poszczególnych, bardzo istotnych części, bez których działanie mechanizmów nie jest możliwe.

Brąz oraz mosiądz znajdują szerokie zastosowanie w produkcji pomników, metalowych elementów ozdobnych, którymi zajmuje się branża odlewnictwa artystycznego. Bez tego rodzaju elementów większość przedmiotów nie miałaby odpowiedniego wyrazu. Cena brązu w skupie jest na tyle atrakcyjna, że trafiają tam spore ilości tego popularnego metalu.

Jeśli chodzi o rzadziej występujące kruszce, tytan metal cena proponowana przez specjalistyczne punkty jest znacznie wyższa, ponieważ nie są one często spotykane, a także nie można ich pozyskać z naturalnych złóż w odpowiednich ilościach.

W elektronice bardzo poszukiwany jest nikiel katoda, który jako idealny przewodnik jest niezbędnym elementem większości sprzętów. Przy jego użyciu wykonuje się procesy galwanizacji.

Czy opłacalne jest oddawanie metali do skupów?

Z całą pewnością tak, zarówno tytan metal cena, jak i cena brązu w skupie może być bardzo atrakcyjna dla dostawców. Nikiel katoda także jest bardzo poszukiwanym elementem. Tego rodzaju metale trudno pozyskać z naturalnych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *