Licówki

Jak poprawić uśmiech?

Nie ma chyba człowieka, który nie chciałby zachwycać olśniewającym, pełnym i zdrowym uzębieniem. Mieszkańcy Poznania i okolic mają na szczęście dostęp do profesjonalnych gabinetów stomatologii estetycznej, które oferują nakładanie licówek. Usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Zalety licówek – Poznań

Licówka to rodzaj bardzo cienkiej, elastycznej płytki, którą przykleja się za pomocą specjalnego kleju do zęba od strony stykającej się z wargami. W ten sposób każda osoba, która ma kłopot z wyglądem uzębienia – a więc np. jego odbarwieniem, brakiem fragmentu, niewłaściwym kształtem, wysokością lub ułożeniem – może w krótkim czasie skorygować nieprawidłowości, podnosząc tym samym estetykę uśmiechu. Całość prezentuje się naturalnie, a płytki nie rzucają się w oczy ani nie wyróżniają spośród pozostałych zębów. Do tego można je nosić przez wiele lat, ponieważ są odporne i solidne. Dla każdego, kto chce zrobić licówki poznańskie gabinety stomatologiczne przygotowały szeroki zakres usług, z których na pewno warto skorzystać. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie – wszystkie płytki wykonuje się zgodnie z konkretnymi zapotrzebowaniami danej osoby.

Licówki Poznań – nakładanie, materiały, koszt

Licówki Poznań mogą być nakładane 2 głównymi metodami (ze szlifowaniem zęba lub bez), jednak zawsze czynność tę wykonuje się jedynie na zdrowym zębie. Każdy pacjent musi zatem poddać się w razie konieczności wcześniejszemu leczeniu dentystycznemu. Licówki można nakładać na dowolny ząb w jamie ustnej, choć nie jest tajemnicą, że o wiele częściej usługę tę przeprowadza się na przednich partiach. Płytki mogą być wykonane z różnych materiałów. Licówki porcelanowe Poznań są najczęstszym wyborem, choć sporo osób decyduje się też na opcje kompozytowe czy ceramiczne. Koszt takiej usługi waha się w zależności od umiejscowienia zęba, a także od użytego materiału. Opcje porcelanowe są droższe – ich cena wynosi od kilkuset do ponad 2000 zł. Tańszym rozwiązaniem są na pewno licówki kompozytowe Poznań. Ich koszt nie przekracza z reguły 400 zł.

Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe Poznań

Jak wspomnieliśmy, płytki mogą różnić się m.in. rodzajem materiału. Licówki porcelanowe Poznań, których cena jest nieco wyższa, są na pewno bardzo odporne. Trudno jest je odbarwić, zarysować, zniszczyć. Często służą nawet przez dekadę, co jest ich ogromnym atutem. Nieco szybciej wymieniać trzeba wersje z kompozytu. Płytki te wykonane są z paru rodzajów tworzyw o różnorodnych właściwościach. Licówki kompozytowe można nałożyć bardzo szybko – zwykle wystarcza już pierwsza wizyta w gabinecie dentysty. Często korzystają z nich ludzie posiadający tzw. szparę międzyzębową lub niewłaściwy kształt zęba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *