Jak wybrać smartwatch dla siebie

Smartwatche ostatnio ogromnie zyskują na popularności. W dużej mierze jest to możliwe, dzięki ogromnej ewolucji, jaką przebyły te małe urządzenia. Pierwsze z nich były duże, niezbyt urodziwe i nie pozwalały na zbyt wiele rzeczy. Z czasem ta sytuacja uległa zmianie — dzisiejsze modele oferują szereg funkcjonalności i znacznie zmalały. Jak jednak wybrać odpowiedni?

System operacyjny

Choć nie jest czymś, co widzimy na pierwszy rzut oka, to ma istotny wpływ na nasze zadowolenie ze smart zegarka. Wśród liczących się należy wymienić oczywiście WatchOS, Android Wear, Android OS, Tizen OS, oraz systemy autorskie mniejszych producentów zegarków.

Smartwatche spod znaku jabłka (WatchOS) znajdą zastosowanie tylko na nadgarstku posiadaczy urządzenia z iOS, z którym będzie najlepiej współpracował, inne systemy natomiast są wolne od takich ograniczeń. Możemy je wykorzystywać, zarówno mając iPhone’a, jak i urządzenie spod znaku zielonego robocika.

Producent

W przypadku wyboru urządzeń z WatchOS wybór jest najprostszy, a raczej go nie ma. Apple nie dzieli się z nikim swoim systemem operacyjnym, używając go wyłącznie w swoich smartwatchach.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku Androida, czy Android Wear, tutaj mamy całe rzesze producentów, wykorzystujących je w swoich urządzeniach.

Do sprawdzonych z pewnością możemy zaliczyć Huawei, Xiaomi, Samsunga, Sony, czy Motorolę. Na smartwatch którejś z tych marek raczej ciężko będzie narzekać.

Rozmiar

Na tym polu rozbieżności bywają największe. Niektóre z popularnych smart zegarków są naprawdę małe i przeznaczone bardziej dla aktywnych, uprawiających sport kobiet. Inne duże, połyskujące i elegancko wykonane, odnajdą swoje miejsce głównie na nadgarstku eleganckiego mężczyzny, ubranego w gustowny garnitur.

Z pewnością wybór rozmiaru nie jest sprawą błahą. Nie dajmy się zwieść zapewnieniom sprzedających o uniwersalności. Dla niektórych zbyt mała tarcza będzie nieczytelna i trudna w obsłudze, podczas gdy innym duży rozmiar będzie przeszkadzał w codziennej eksploatacji, powodując, że będą o wszystko zahaczać i będzie tylko ciążył na ręku, zamiast być przydatnym uzupełnieniem. Od tego właśnie są smartwatche. Myślę, że już wkrótce je pokochacie.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *