Skoki i kursy spadochronowe z pięknym widokiem – nad morzem

Skoro już marzyć, to dlaczego nie marzyć z rozmachem? Skoro skoro skoki spadochronowe, to najlepiej skoki spadochronowe nad morzem! Oprócz konkretnej dawki adrenaliny związanej z samym skokiem, można dodatkowo cieszyć się niesamowitymi widokami w trakcie lotu. Przyjemniej jest też odbyć kurs w pięknych okolicznościach przyrody.

Skoki spadochronowe nad morzem – tandem

Skoki tandemowe to pierwszy krok w przygodzie ze swobodnym spadaniem. Aby móc doświadczyć obezwładniającego uczucia wolności, które pojawia się w trakcie lotu, oddaje się skoki z towarzyszeniem opiekuna – instruktora. Połączenie uprzęży skoczka i instruktora pozwala na bezpieczny lot pod okiem doświadczonego specjalisty. Idea skoków spadochronowych nad morzem, w tandemie jest podwójnie atrakcyjna. Wynika to z faktu, że oprócz oczywistej radości z samego skoku, można jeszcze doświadczyć piękna nadmorskich krajobrazów. Bezkresne morze i odbijające się w nim promienie słoneczne robią ogromne wrażenie już podczas wznoszenia się na odpowiednią wysokość samolotem.

Szkolenia spadochronowe nad morzem

Osoby, które zafascynowały się skokami spadochronowymi nad morzem i chciałyby kontynuować tę przygodę mają możliwość zostania samodzielnymi skoczkami. Aby oddawać skoki bez pomocy instruktora, należy odbyć kurs i zdać egzamin.Kurs SL, czyli Static Line polega na odbyciu 3 serii skoków. Pierwsza z nich przebiega na wysokości 1200 m, z towarzyszeniem liny desantowej, która powoduje rozłożenie spadochronu. Kolejna odbywa się na wysokości 1500 i 2000 m – skoczek uczy się prawidłowo układać ciało. Ostatnia to skoki doskonalące na 4000m.Wszystkie skoki w trakcie kursu AFF odbywają się na 4000 m. Najpierw pod okiem dwóch instruktorów, następnie jednego, a po opanowaniu sylwetki płaskiej uczeń oddaje samodzielne skoki.

Skoki spadochronowe nad morzem – wymogi

Skoki tandemowe nie wymagają specjalnych przygotowań ani posiadania badań lekarskich. Wystarczy mieć 7 lat (osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodzica lub opiekuna), ważyć max. 100 kg i być w dobrym zdrowiu. Osoby chcące zapisać się na kurs spadochronowy muszą mieć ukończone 16 lat (adekwatnie, niepełnoletni za zgodą rodzica lub opiekuna), edukację skończoną przynajmniej na poziomie szkoły podstawowej oraz wykupioną polisę OC dla skoczków spadochronowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *