Krówki – jeden z nieznanych symboli Polski

Często jadąc do innego kraju, czy odwiedzając gości zza granicy zastanawiamy się, co w zasadzie możemy przywieźć jako prezent. Wiele rzeczy z cepelii, takich jak malowane obrazki i tym podobne, niestety jest dość drogich – a my wolimy nieco tańsze rozwiązania. Co zatem możemy kupić?

Cukierki krówki – doskonały prezent!

Otóż właśnie – możemy kupić krówki cukierki! Brzmi dość abstrakcyjnie? Dla wielu osób zapewne tak. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że krówka to typowo Polski rodzaj słodyczy. My już jesteśmy do niego bardzo przyzwyczajeni i nie dostrzegamy, że dla osób spoza granic naszego kraju cukierki krówki mogą stać się naprawdę zachwycającym odkryciem.

Historia cukierków krówek

Ale jak to z Polski? Wykrzyknie wiele osób. To już nigdzie indziej nie można ich kupić? Oczywiście, że można. Krówki cukierki rozpowszechniły się tak bardzo, że są sprzedawane nawet w odległych częściach kuli ziemskiej. Kiedy weźmiemy takie opakowanie krówek ręki znajdując się nawet np. w Maroku to szybko odkryjemy, że przecież wyprodukowane zostały one właśnie w Polsce!

Wracając jednak do historii krówek cukierków… Generalnie przepis najprawdopodobniej narodził się gdzieś na granicach wschodniej Polski, jednak krówka jako produkt została wypromowana przez niejakiego Feliksa Pomorskiego w latach 20. XX wieku. Cukierki krówki wówczas bardzo szybko się przyjęły i szybko zaczęto wprowadzać je do obowiązkowych produktów wielu cukierni i zakładów wyrabiających słodycze.

Nazwa „Krówka”

Jednak kiedy patrzymy na ciągnącą się, słodką masę, to najczęściej w żaden sposób nie możemy zrozumieć, dlaczego taki typ cukierków nazwano „krówkami”. Otóż sprawa jest dość prosta. Wspomniany wcześniej Feliks Pomorski wymyślił dość oryginalne opakowanie dla swoich cukierków. Mianowicie znajdowała się na nich ni mniej ni więcej tylko właśnie krowa. Dlatego też bardzo szybko zaczęto mówić na te cukierki – krówki cukierki!

Krówka robiona samodzielnie

Warto jeszcze na koniec dodać, że jeśli naprawdę chcemy wyjątkowo zaskoczyć naszych gości zza granicy to warto zrobić cukierki krówki samodzielnie. Tym bardziej, że wykonanie takich cukierków naprawdę jest banalnie proste i nie wymaga od nas jakiegokolwiek większego wysiłku! W Internecie znajdziemy wiele różnych przepisów – wystarczy wybrać jeden i do dzieła!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.gniewko-kluczewo.pl/krowki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *