Zalety skrzynek zamykanych

W spedycji najważniejszy jest krótki czas transportu, terminowe dostawy oraz niskie koszty. Dopiero te elementy połączone ze sobą dają razem jakość. Jednak nawet najlepsze wyniki mogą pójść na nic, jeżeli zostanie zaniedbana kwestia bezpieczeństwa.

Zamykane skrzynki

Dlatego warto zwrócić uwagę na skrzynki plastikowe zamykane, dzięki którym ładunek może dotrzeć nienaruszony do kontrahenta. Niektóre ładunki wymagają większej uwagi, dlatego właśnie niezbędna jest Skrzynka plastikowa zamykana, która zapobiegnie wydostaniu się ładunku z pojemnika. Nowe odsłony pojemników zamykanych są nawet o 10% lżejsze od swoich poprzedników, a to bezpośrednio przekłada się na oszczędności związane z energią. Warto zwrócić uwagę na fakt, że emisja dwutlenku węgla do atmosfery także jest mniejsza, co wpływa dobrze na środowisko naturalne. Jednak mimo straty na wadze skrzynka plastikowa zamykana cały czas jest tak samo wytrzymała jak była. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że puste pojemniki mogą być wkładane jeden do drugiego, a to sprawia, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a koszty transportu także sa mniejsze. Skrzynki plastikowe zamykane mają na swojej powierzchni wiele wolnych miejsc, na które można nakleić etykiety lub nadruki.

Budowa skrzynek zamykanych

Jest to szczególnie ważne podczas identyfikacji towaru oraz właściciela ładunku. Warto jednak jeszcze na chwilę wrócić do aspektów bezpieczeństwa. Skrzynka plastikowa zamykana ma solidną pokrywę, która jest przymocowana do bocznych krawędzi. Dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest specjalistyczna plomba zabezpieczająca. W sprzedaży są dostępne różne wersje pojemnościowe – od 18 do nawet 70 litrów. Inna skrzynka plastikowa zamykana tego samego producenta posiada z kolei dwie plomby, które zapobiegają otwarciu. Części boczne w tym przypadku również są wzmacniane. Po otwarciu można ją podzielić na dwie połowy. Warto pamiętać, że puste pojemniki można wsadzać do siebie, co sprawia, że da radę zaoszczędzić dużo miejsca. Takie rozwiązanie sprawia, że zdecydowanie łatwiej się zamyka pudełko. Warto dodać, że są to bardzo wytrzymałe konstrukcje, które dobrze znoszą szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz wilgoć. Przeznaczone są raczej do transportu przemysłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *