Kleje metakrylowe w przemyśle

Kleje metakrylowe charakteryzuje nie tylko duża odporność warunki atmosferyczne, ale również bardzo silne wiązanie sklejanych ze sobą przedmiotów. Ze względu na swoje właściwości klej ten ma bardzo szerokie zastosowanie, między innymi w przemyśle.

Czym są kleje metakrylowe?

Kleje metakrylowe są klejami strukturalnymi (inaczej konstrukcyjnymi), idealnie sprawdzającymi się w łączeniu wielu powierzchni i elementów, kiedy niezbędne jest zachowanie nie tylko estetyki przy klejeniu, ale również uzyskanie silnego wiązania. Co ważne, przy pomocy takiego kleju można łączyć ze sobą materiały o odmiennych cechach.

Choć kleje metakrylowe nie należą do najtańszych, to jednak dzięki ich właściwościom są dość powszechnie wykorzystywane. W wielu przypadkach z powodzeniem mogą zastąpić zgrzewanie punktowe, nitowanie czy spawanie. Klej metakrylowy w wielu przypadkach jest doskonałą alternatywą dla specjalistycznego sprzętu.

Co warto wiedzieć o zastosowaniu kleju metakrylowego?

Klej metakrylowy z dużym powodzeniem zastępuje specjalistyczne urządzenia, pozwalając na zaoszczędzenie nieco czasu. Dodatkową korzyścią wynikającą z jego zastosowania jest również to, że nie wymaga on specjalnego przeszkolenia (co często wymagane jest przy tworzeniu łączeń za pomocą specjalistycznego sprzętu).

Klej metakrylowy jest dość powszechnie stosowany we współczesnym przemyśle. Dzięki niemu można łączyć ze sobą przede wszystkim materiały takie jak:
– metale surowe,
– metale nieżelazne (to nic innego jak metale bez przygotowania powierzchni i podkładów),
– tworzywa sztuczne,
– żelkoty,
– epoksydy,
– poliestry,
– akryle.Kleje akrylowe są niezwykle przydatne. Powstające dzięki nim wiązanie jest nie tylko solidne, ale i odporne na działanie wielu czynników.

Kleje metakrylowe nie są produktami toksycznymi, jednak ze względu na to, że przy ich pomocy powstają bardzo silne wiązania, powinny być użytkowane z dużą ostrożnością, z uwzględnieniem wszystkich wytycznych przedstawionych przez producenta. Klej pod żadnym pozorem nie może pozostawać w zasięgu dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *