Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Odciśnięte wzory z kołdry na świeżo pomalowanych paznokciach to zmora wielu kobiet. W idealnym świecie każda z nas miałaby mnóstwo wolnego czasu na dbanie o siebie, maseczki, godzinne kąpiele i spokojne czekanie na wyschnięcie lakieru. Niestety w rzeczywistości wieczorna toaleta najczęściej przebiega w pośpiechu, gdyż dzień kończy się zdecydowanie za szybko, a z samego rana trzeba znowu biec dalej.

JAK SZYBKO WYSUSZYĆ PAZNOKCIE?

Kolory lakierów do paznokci dostępne w drogeriach, zachęcają do eksperymentowania z barwnymi wzorami. Niektóre barwy wymagają nałożenia kilku warstw, aby uzyskać pożądany efekt. W takich przypadkach nawet trwały lakier do paznokci wymaga dobrego wysuszenia, aby służyć nam jak najdłużej. Oczywiście pierwszą wskazówką jest cierpliwość i odczekanie do dobrego wyschnięcia pierwszych warstw przed nałożeniem następnych. Co zrobić, jeśli nie mamy na to czasu?

TRWAŁE LAKIERY DO PAZNOKCI UTWARDZANE LAMPAMI

Malowanie paznokci hybrydami ma ogromny plus w postaci szybkiego schnięcia lakieru. Utwardzanie kolorów trwa kilkadziesiąt sekund, a po skończonym manicure możemy od razu nawet zmywać naczynia. Paznokcie są trwałe i nic im nie grozi. Jednak cały proces robienia hybryd trwa dłużej niż malowanie zwykłym lakierem, szczególnie na początku przygody z utwardzaniem lampami. Rozwiązaniem może być lakier hybrydowy, który nie wymaga utwardzania. Zapytaj w drogerii o najlepsze marki i wypróbuj nowości. Co zrobić w przypadku zwyklego lakieru?

SKORZYSTAJ Z WODY Z LODEM!

Przygotuj wcześniej miskę z zimną wodą i lodem. Zanurz w niej świeżo pomalowane płytki i obserwuj jak trwały lakier do paznokci staje się twardy. Teraz nie musisz martwić się odpryskami i odciskami na miękkiej warstwie. Zmieniające się pod wpływem temperatury kolory lakierów do paznokci, ukażą przy okazji całą paletę swoich barw i możliwości.

CIEPŁE POWIETRZE CZYNI CUDA

Oprócz zimej wody wykorzystać możesz także ciepłe powietrze. Chyba każda kobieta macha dłonią lub podmuchuje na nią, oczekując na wyschnięcie lakieru. Podobno te zabiegi niewiele dają, warto jednak wypróbować mocniejszą suszarkę. Pamiętaj, aby trzymać ją daleko od dłoni, gdyż nawet trwałe lakiery do paznokci mogą się rozmazać, gdy są świeże, a strumień powietrza zbyt silny. Możesz również spróbować malowania paznokci na raty lub umilić sobie oczekiwanie oglądaniem ulubionych seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *