Stomatologia estetyczna – korekta zębów licówkami

Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej uśmiech może prezentować się naprawdę spektakularnie. Doskonałe efekty mogą zapewnić licówki!

Czym są licówki?

Licówkami nazywa się cienkie płatki materiału kompozytowego albo porcelany, które umieszczane są na przedniej, czyli licowej powierzchni zębów. Stosowane są one najczęściej na zębach przednich – górnych oraz dolnych, czyli tych najbardziej widocznych.

Głównym celem stosowania licówek jest uzyskanie efektu estetycznego, czyli zmiana kształtu oraz koloru zębów. Stanowią one szybką i skuteczną alternatywę dla innych procedur, na przykład dla leczenia ortodontycznego czy też dla wybielania zębów. Dodatkowo, wybranie licówek w niektórych przypadkach jest jedynym sposobem, aby poprawić estetykę uśmiechu.

Zakładaniem licówek zajmuje się stomatologia estetyczna katowice są jednym z wielu miast na mapie kraju, gdzie można skorzystać z takich zabiegów.

Licówki kompozytowe

Najmniej należy zapłacić za licówki kompozytowe Katowice. Są to płatki wykonane z materiału kompozytowego, który używany jest także do przygotowywania plomb stomatologicznych.

Głównym minusem tego typu licówek jest ich mniejsza trwałość. Najczęściej mogą one służyć przez około 3-5 lat. Potem wymagają wymiany na nowe. Dodatkowo, łatwiej gromadzi się na nich osad, dlatego też z czasem mogą przestać wyglądać atrakcyjnie. Wówczas konieczne jest udanie się do gabinetu i wyczyszczenie licówek oraz ich wypolerowanie.

Stomatologiczne licówki kompozytowe Katowice – tanie i estetyczne, lecz mniej trwałe od porcelanowych.

Licówki porcelanowe

Nowoczesna stomatologia estetyczna Katowice i w innych miastach stosuje także licówki wykonane z porcelany. Są one droższe od licówek kompozytowych, niemniej jednak posiadają szereg zalet uzasadniających ich wyższą cenę.

Przede wszystkim licówki porcelanowe Katowice są bardziej wytrzymałe. Porcelana jest materiałem znacznie trwalszym niż kompozyt. Takie licówki mogą posłużyć nawet przez 10-15 lat. Dodatkowo, licówki z porcelany nie są podatne na odbarwianie, dlatego też mogą wyglądać estetycznie na znacznie dłuższy czas niż te kompozytowe.

Stomatologiczne licówki porcelanowe Katowice – estetyczne, trwałe i wytrzymałe, ale droższe od licówek kompozytowych.

Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej w Katowicach i licówkom uśmiech może wyglądać naprawdę olśniewająco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *