Jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie

Nigdy wcześniej ludzie nie gonili za idealnym ciałem tak jak teraz. Wszędobylskie kluby fitness i siłownie zalały cały kraj. Prawie każdy dzisiaj się odchudza lub trenuje swoje ciało. Często nie wiemy jak się do tego zabrać. Jest to poważny problem, gdyż nasza niewiedza może być zgubna. Co zrobić, żeby zminimalizować niebezpieczeństwo? Na początek określ swoje BMR.

Czym jest BMR?

Skrót ten oznacza podstawową przemianę materii z angielskiego Basal Metabolic Rate (BMR). By określić ten współczynnik dla siebie, należy skorzystać ze specjalnego wzoru lub wykorzystać narzędzie do tego stworzone. Kalkulator zapotrzebowania na kalorie wskaże minimalną ilość kalorii niezbędną dla organizmu.Należy pamiętać, że dokładność wyniku zależy od tego, jak dokładne dane wpiszemy do kalkulatora. Co więcej, wynik z kalkulatora zapotrzebowania na kalorie nie są najważniejsze. Kluczowa jest konsultacja ze specjalistą.

Co zrobić, żeby schudnąć?

Kiedy już minimalne zapotrzebowanie na kalorie jest już znane, należy opracować dietę. W celu obniżenia wagi ciała potrzebne będzie zmniejszenie ilości spożywanych kalorii poniżej BMR. Wydaje się to takie proste, że trudno uwierzyć ilu otyłych ludzi żyje na Ziemii. Nie jest to jednak takie proste.Zredukowanie ilości kalorii poniżej minimum niezbędnego do funkcjonowania może odbić się negatywnie na organizmie. Kalkulator zapotrzebowania na kalorie jest tylko narzędziem. Rozwiązania problemu należy szukać głębiej.

Dlaczego korzystanie z kalkulatora zapotrzebowania na kalorie jest takie ważne?

Każdy obojętnie czy się odchudza, czy nie powinien sprawdzić swoje BMR. Wiedza na ten temat pozwoli prawidłowo oszacować ilość potrzebnych kalorii. Kalkulator zapotrzebowania na kalorie pomógł już niejednej osobie, by zawczasu zareagować na nieprawidłową dietę.Skorzystanie z takiego kalkulatora jest nieodpłatne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „kalkulator zapotrzebowania na kalorie” i otrzyma się wiele wyników. Ważne jest, by kalkulator wyliczał BMR na podstawie jak największej ilości danych. Podstawowe dane to waga, wzrost, wiek i podejmowana aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *