Wygodne kabiny

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem zawsze były popularne w projektowaniu łazienek. Na ten stan rzeczy wpływa kilka czynników, przede wszystkim wysoka funkcjonalność, oszczędność miejsca oraz niewysoka cena tego typu urządzeń. Zapoznaj się z poniższym artykułem by uzyskać więcej informacji na temat kabin prysznicowych z brodzikiem.

Kabiny z brodzikiem, na co zwrócić uwagę?

Projektanci wnętrz często przedstawiają nam konkretne modele armatury, czy sprzętów łazienkowych wskazując, iż będą dobrze się prezentować i wpłyną na piękny design naszego mieszkania. Dobierając Kabiny z brodzikiem nie koniecznie należy ich jednak słuchać. Brodzik powinien być przede wszystkim funkcjonalny, tak by dobrze służyć mieszkańcom nieruchomości. Należy zatem zastanowić się, kto będzie korzystał z danego prysznica – rodzina z dziećmi, samotna para czy osoby starsze i w zależności od kategorii użytkowników dobrać konkretny model. Można również pójść inną drogą i wybrać uniwersalny typ brodzika pasujący dla każdej z tych grup.

Osoby starsze, mające problem z poruszaniem powinny w swoim mieszkaniu posiadać kabinę prysznicową z łatwym dostępem, najlepiej bez brodzika by nie stanowił dla nich zagrożenia. Dla tego typu osób warto wybrać kabinę z listwą antypoślizgową. Samotna para czy singiel mogą natomiast nieco poeksperymentować z prysznicami wybierając nowoczesne kabiny z modelowanym brodzikiem i większą przestrzenią wewnątrz. Dla rodzin z dziećmi dobrą opcją jest wybór kabiny z głębokim brodzikiem.

Kabiny z brodzikiem o dużej głębokości

Kabiny prysznicowe z głębokimi brodzikami są coraz liczniej dostępne na rynku. Szukając idealnej kabiny prysznicowej z takim brodzikiem pamiętajmy, że głębokość brodzika zawsze mierzy się od krawędzi podłogi, na której umieszczona jest kabina a producenci niekiedy podają ją tylko orientacyjnie. Według standardów, głębokość typowego brodzika wynosi zwykle od 6 do 18 centymetrów, natomiast aby mówić o brodziku głębokim powinna ona wynosić około 30 centymetrów.

Decydując się na prysznic z głębokim brodzikiem, odniesiemy wiele korzyści. We wgłębieniu można bowiem zrobić pranie, umyć drobne przedmioty, a nawet wykąpać dzieci – brodzik będzie wtedy pełnił funkcję mini wanny. Właśnie ze względu na takie możliwości, głęboki brodzik jest polecany rodzinom z małymi dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *