Jak wprowadzić w ruch szuflady w meblach?

Co można zyskać, zamawiając wykonanie mebli do nowego domu w firmie usługowej? Otóż wszystkie egzemplarze, szczególnie szafy będą dopasowane do wymiarów ścian i wnęk. Stanowić będą jeden organizm z mieszkaniem. A ich proporcje będą idealne. Warto podjąć taką decyzję i załatwić wszystko kompleksowo. Gdzie się udać? Zdecydowanie najlepsze szafy na wymiar w Poznaniu robią.

Szafy zamawiane na miarę mają tę przewagę, że można wszystko zaplanować i zrealizować w jednym projekcie. I takie meble mogą mieć mnóstwo udogodnień. Stałym elementem są szuflady i akcesoria do ich montażu.

1. Rodzaje mocowań szuflad stosowane w meblarstwie

a) prowadnice rolkowe − dość powszechne z racji bezawaryjności i łatwości montażu; niestety ceną użycia prowadnic rolkowych jest niezbyt duży udźwig; maksymalnie w zależności od producenta do 25 kg; plusem dodatkowo jest niska cena; niestety przy zbyt dużym obciążeniu mogą powstać zniekształcenia; jeśli szuflada nie jest zbyt dużą, mechanizm z całą pewnością będzie pracował cicho i bezawaryjnie.

b) prowadnice kulkowe − prowadnice tego typu stosuje się do szuflad, które będą obciążone dość znacznymi ciężarami. Pięćdziesięciokilogramowy balast jest wyzwaniem, z którym mogą sobie łatwo poradzić.

c) prowadnice z dolnym montażem − stosuje się w szufladach o np. ozdobnych drewnianych bokach. Kiedy struktura drewna jest eksponowana nie tylko na frontach szuflad prowadnice montowane do dna, a przez to niewidoczne zapewnią duży udźwig i sprawny wysuw.

2. Ładowność szuflad

Ważny parametr, gdyż przeciążenie może doprowadzić w krótkim czasie do awarii. Planując montaż szafy na wymiar, trzeba przemyśleć możliwość przechowywania w szufladach naprawdę dużych i ciężkich przedmiotów.

Szafki w kuchni, gdzie przechowuje się elementy zastawy stołowej, mogą ważyć kilkadziesiąt kilogramów. Wtedy trzeba wybierać prowadnice o wzmocnionej konstrukcji. Nawet niezbyt głębokie szuflady w segmentach o dużej szerokości mogą pomieścić nieprzebrane ilości drobiazgów, które zaważą krocie.

3. Kiedy zwykłe prowadnice to za mało
Kiedy posiadamy mebel, który składa się z wielkiej ilości płytkich szuflad, na przykład sekretarzyk z szufladkami na kolekcję kamieni, trzeba pomyśleć o łatwym dostępie do eksponatów położonych najdalej od frontu.

W takim wypadku właściwym rozwiązaniem będzie zastosowanie prowadnic do szuflad z pełnym wysuwem.
Całkowity wysuw jest też dobry do głębszych szuflad, w których przechowuje się mniejsze pojemniki, sięgające do krawędzi szuflady.

Wiele solidnych firm znajduje się w stolicy Wielkopolski. Funkcjonalne szafy na wymiar w Poznaniu, solidnie wykonane i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *