Brodzik w kabinie prysznicowej

Łazienka to ważne miejsce w każdym z domów, dlatego warto ją odpowiednio rozplanować. Centralnym punktem jest miejsce, gdzie można się odświeżyć. Niestarty nie każdym metraż pozwala na umieszczenie w łazience wanny, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa.

Brodziki w prysznicu

Kabiny prysznicowe z brodzikiem mogą pełnić kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest możliwość szybkiego odświeżenia. Poza tym w brodzikach z korkiem mozna wyprać pranie, umyć dziecko lub pupila.Dlatego wybierając kabinę z brodzikiem należy zastanowić się czego potrzebujemy i jakie funkcje powinien on pełnić.

Materiał wykonania brodzików prysznicowych

Wybór materiału, z którego został zrobiony brodzik jest bardzo ważny. Tutaj także należy się zastanowić czego potrzebujemy, czy ma być on efektowny czy funkcjonalny?Bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i wahania temperatury są brodziki kompozytowe. Ich właściwości nieco różnią się, w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane.Brodziki emaliowane również są odporne na uszkodzenia, niestety są bardzo ciężkie. Problemem może być żółknąca powłoka emalii, zdarza się, to gdy produkt jest kiepskiej jakości.Trwałym, ale podatnym na zarysowania materiałem jest akryl, z którego także produkowane są brodziki. To jedna z najtańszych propozycji na rynku.Efektowną propozycją jest brodzik kamienny. Robi wrażenie w każdej łazience. Niestety jest bardzo ciężki i powierzchnia pod niego musi być odpowiednio przygotowana.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem — rodzaje

W ostatnim czasie najpopularniejsze stają się kabiny prysznicowe z brodzikiem podpłytowym. Całość wygląda tak jakby kabina była bez brodzika. Taki rodzaj kabiny musi być zaplanowany już na etapie projektowania.Dostępne są także płaskie brodziki zlicowane z podłogą. Taki brodzik musi być ustawiony pod odpowiednim kątem, aby woda trafiała prosto do spływu.Niskie brodziki wyglądają estetyczne i sprawdzają się w mieszkaniach osób starszych lub chorujących, które mogą mieć problem z poruszaniem się.Dostępne są także brodziki głębokie, wyglądają jak mini wanna i czysto w taki sposób są wykorzystywane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *