Skrzynki plastikowe na butelki

Opakowania z polipropylenu to najbardziej popularny typ opakowań stosowny w przemyśle spożywczym, chemicznym, rolnym. Zarówno skrzynki plastikowe na butelki, jak i wiadra plastikowe można także często spotkać w gospodarstwach domowych. Jakie są zalety i wady tego typu opakowań?

Transportery do butelek

Lato to okres wzmożonej produkcji napojów, w tym produktów rozlewanych do butelek. Plastikowe skrzynki na butelki cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Są to opakowania lekkie i łatwo jest je utrzymać w czystości. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Wielu producentów oferujących transportery do butelek w cenie zakupu oferuje usługę personalizowania opakowań. Personalizowanie polega na dobraniu barw związanych z marką oraz umieszczeniu napisów z nazwą produktu, logotypów, danych kontaktowych producenta napojów. Zakupując Skrzynki plastikowe na butelki lub wiadra plastikowe producent ma od razu okazję wykorzystać opakowanie jako powierzchnię reklamową.

Gdzie wykorzystuje się wiadra plastikowe?

Wiadra plastikowe to numer jeden pojemników przydatnych w gospodarstwach domowych. Są to przedmioty wykorzystywane do sprzątania, prania, gromadzenia odpadów, przechowywania i transportowania produktów spożywczych.

Wiadra plastikowe są wykorzystywane w przemyśle spożywczym i w przetwórstwie rolnym. Oczywiście jeśli chodzi o wiadra plastikowe producent tego rodzaju wyrobów musi zawsze umieszczać informację, czy produkt może mieć kontakt z żywnością.

Szerokie zastosowanie wiadra plastikowe znalazły w przemyśle chemicznym. To najlepsze pojemniki do przechowywania i transportu farb różnego rodzaju, klejów, żywic, mieszanek półproduktów wykorzystywanych w budownictwie.

Zalety i wady opakowań plastikowych

Opakowania plastikowe są lekkie, trwałe, wytrzymałe i tanie. Polipropylen można poddawać recyklingowi i przez to wykorzystuje się go wielokrotnie.

Niestety wadą opakowań plastikowych jest niemożność stosowania ich do niektórych wyrobów chemicznych i spożywczych, które wchodzą w reakcję z plastikiem powodując uwalnianie się szkodliwych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *