Jak możemy wykorzystać piankę polietylenową?

Ostatnie lata to czas systematycznego wzrostu zakupów dokonywanych przez Internet. Niejako automatycznie jest to również czas, w którym firmy kurierskie i transportowe mogą liczyć na wzrost swoich zysków. Warto zainteresować się więc tym, jak zwiększyć bezpieczeństwo towarów. Pomaga w tym pianka polietylenowa.

Co warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Sprzedawana zarówno jako pianka w rolce, jak i jako Pianka w arkuszach jest ona doskonałym zabezpieczeniem towarów. I choć zwykle mówi się o niej jako o rozwiązaniu chroniącym przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi, lista zalet pianki polietylenowej jest znacznie większa. Może być stosowana również jako ochrona towarów przed wilgocią, sprawdza się też wtedy, gdy w grę wchodzi ryzyko zabrudzenia lub porysowania towaru. Zwykle mówi się o niej w kontekście transportu. Warto jednak pamiętać, że pianka polietylenowa nie jest produktem odpowiadającym jedynie firmom kurierskim i transportowym. Pianka w rolce i w arkuszach jest coraz częściej zamawiana także przez te firmy, które skutecznie działają w branży budowalnej. Trudno się temu dziwić. Odznacza się wysokim poziomem izolacji termicznej, a to sprawia, że może być zabezpieczeniem rur i innych instalacji. Pianka w arkuszach nie jest zresztą wykorzystywana jedynie w budownictwie prywatnym. Często spotykamy się z nią również na halach przemysłowych.

Jak jeszcze można wykorzystać piankę polietylenową?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pianką w rolce, czy też w arkuszach, często możemy spotkać się z praktyką polegającą na układaniu jej pod panelami. Takie rozwiązanie poprawia ich izolację termiczną, a dzięki temu sprawia, że pomieszczenie nie wyziębia się. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza w tych domach i blokach, w których dość dobrze niesie się każdy hałas. Dzięki piance w arkuszach naciski na podłogę mogą być skutecznie tłumione.Warto zwrócić też uwagę na właściwości uszczelniające pianki, które można wykorzystać już na etapie budowy domu. Często jest ona materiałem wykorzystywanym przy układaniu pokrycia dachowego. Pianka nie należy do rozwiązań drogich, za jej zakupem przemawia jednak przede wszystkim charakterystyczna dla niej duża skuteczność. Właściwości izolacyjne pianki sprawiają, że doskonale wypełnia zarówno kanały wentylacyjne, jak i izolacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *