4 fakty o skrzyniopaletach plastikowych

Skrzyniopalety plastikowe jednają sobie coraz większą sympatię teoretyków logistyki oraz praktyków, pracujących na co dzień w magazynach i firmach transportowych. Dlatego warto poznać kilka ciekawostek na ich temat.

1. W jaki sposób produkuje się skrzyniopalety plastikowe?

Skrzyniopalety z tworzyw sztucznych są wytwarzane z polietylenu, cenionego za bardzo dużą wytrzymałość, giętkość i termoplastyczność. Do produkcji skrzyniopalet najczęściej stosuje się specjalny gatunek polietylenu HDPE, który cechuje bardzo wysoka gęstość.

Użycie mocnych i trwałych włókien polietylenowych sprawia, że niejeden producent skrzyniopalet gwarantuje wytrzymałość skrzynioplety nawet do 600 kg!

2. Jakie wymiary mają skrzyniopalety z tworzywa sztucznego?

Skrzyniopalety plastikowe, podobnie jak inne rodzaje palet są standaryzowane. Ich najpopularniejszymi rozmiarami są: 1200×800 mm oraz 1200×1000 mm, występują w wariancie składanym lub bez możliwości złożenia.

3. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – kupić czy wynająć?

Przedsiębiorcy, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują skrzyniopalety wykonane z plastiku nie muszą kupować ich na własność. Producent skrzyniopalet często daje także możliwość ich wynajmu.

Wypożyczenie skrzyniopalet będzie jednorazowo tańszym rozwiązaniem. Wynajem przyczyni się nie tylko do oszczędności pieniędzy (poprzez redukcję kosztów) ale także do oszczędności miejsca – wypożyczone przedmioty w każdej chwili możemy zwrócić, bez konieczności ich magazynowania we własnym zakresie.

Wynajem sprawdzi się na przykład w branży sadowniczej i innych gałęziach przemysłu, w których przeważa sezonowość. Jeśli zaś nasza firma stale potrzebuje skrzyniopalet, lepszym rozwiązaniem okaże się ich zakup na własność.

4. Jak się ma ekologia do skrzyniopalet z plastiku?

Wszystkie plastikowe produkty są ostatnio brane po lupę pod kątem ekologii. Przyszła więc pora także i na skrzynioplaety plastikowe.

Stosowanie skrzyniopalet z tworzyw sztucznych zmniejsza konieczność wycinki drzew, przeznaczanych do produkcji palet drewnianych. Po drugie plastikowe pojemniki transportowe są bardziej trwałe niż drewniane i co za tym idzie mają dłuższą żywotność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *