Bezpieczna i komfortowa łazienka – wymiana uszczelek prysznicowych

Jak zadbać o funkcjonalność i estetykę w łazience? Przede wszystkim warto jak najszybciej pozbyć się problemu przeciekającego prysznica. Można to zrobić niskim kosztem wymieniając uszczelki prysznicowe.

Jak rozpoznać, że uszczelki prysznicowe nadają się do wymiany?

Choć uszczelki od prysznica są odpornymi na uszkodzenia elementami, czasem trzeba je po prostu wymienić, by uniknąć przeciekania. Zanim jednak to nastąpi najlepiej jest sprawdzić stan starych. Regularne usuwanie z nich z osadu i zabrudzeń pozwala przedłużyć ich trwałość. Użyć do tego można płynu czyszczącego bez obawy o to, że uszczelki się uszkodzą. Wykonuje się je z trwałych tworzyw, przez co specyfiki myjące nie są im straszne.

Czasem jednak Uszczelki prysznicowe trzeba wymienić na nowe. Jeśli po skorzystaniu z kabiny na podłodze pozostaje kałuża lub pojawiają się krople wody, najprawdopodobniej konieczny jest zakup nowych elementów zabezpieczających.

W trosce o bezpieczeństwo domowników

Przeciekanie prysznica nie jest niczym przyjemnym. Oprócz tego, że kałuże na podłodze zwyczajnie nie wyglądają dobrze, naraża się w ten sposób domowników na poślizgnięcie się i upadek. Dodatkowo mokra posadzka jest siedliskiem drobnoustrojów i przyczynia się do powstawania pleśni.

Jak widać inwestycja w dobrej jakości uszczelki do prysznica pozwala nie tylko zadbać o wygodę podczas korzystania z łazienki, ale także o zdrowie swoje i domowników. Wymiana tych małych elementów może zrobić wielką różnicę.

Montaż, który nie sprawia problemów

Modyfikacje łazienkowe i remonty zwykle kojarzą się z czasochłonnym montażem, koniecznością skorzystania z usług fachowca i sporym wydatkiem. Na szczęście wymiana uszczelek prysznicowych jest dziecinnie prosta i nie zajmuje wiele czasu. Jak więc to zrobić?

Przed montażem nowych uszczelek należy usunąć stare oraz dokładnie oczyścić i osuszyć miejsca dla nich przeznaczone. Następnie należy założyć elementy – co trwa dosłownie kilka sekund – i cieszyć się odnowionym prysznicem. Warto dodać, że sporą zaletą jest to, że uszczelki nie są drogie – można je kupić nawet za 20 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *